همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به فعالیت های ایران در حوزه دفاعی افزود: خوشبختانه تا به امروز توانسته ایم به دستاوردهای خوبی در حوزه دفاعی دست یابیم و با اطمینان می توانم اعلام کنم که ما در حوزه دفاعی جزو 10 کشور اول دنیا هستیم.

وحیدی

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در حاشیه جشنواره توسعه صنایع دفاعی با رویکرد زیست محیطی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حوزه زیست محیطی حوزه بسیار مهم در جهان است، اظهار داشت: ما در داخل کشور نیز به این حوزه پایبند هستیم و برای ما بسیار مهم است. توجه به محیط زیست از نظر شرعی، اخلاقی و اجتماعی لازم است.
وی گفت: ما در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تلاش کرده ایم با سازمان حفاظت از محیط زیست همکاری های خوبی را داشته باشیم از این رو در حوزه صنعت سبز توانسته ایم گواهینامه هایی را دریافت کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینهکه ما همواره بر حمایت از محیط زیست تاکید می کنیم افزود: خوشبختانه تاکنون توانسته ایم در زمینه های زیست فناوری ، دانش نانو و ترکیب های مختلف به دانش های خوبی در مسائل محیط زیست دست یابیم.

وی در ادامه درباره اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکنون چه اقداماتی را برای حمایت از محیط زیست انجام داده است افزود: در این زمینه تلاش کردیم بخشی از صنایع دفاعی را از تهران خارج کنیم. همچنین باید در این راستا به مدیریت پسماندها توسط صنایع دفاعی اشاره کرد. سعی کردیم جلوی آلودگیها را بگیریم.

وحیدی در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از او پرسید عملکرد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حوزه دفاعی را چگونه ارزیابی می کنید افزود : خوشبختانه تا به امروز توانسته ایم به پیشرفت های خوبی در حوزه دفاعی دست یابیم و این پیشرفت ها قابل ارزش است چرا که در حوزه دفاع به خوداتکایی دست یافته ایم.

وی با بیان اینکه فقط چند کشور هستند که توانسته اند به خوداتکایی در حوزه دفاعی دست یابند ایران را یکی از این کشورهای مهم دانست و گفت: ما توانسته ایم سامانه های خوبی را در حوزه دفاعی تولید کنیم به همین جهت جزو یکی از کشورهای اصلی در حوزه دفاعی هستیم و بنده با اطمینان می توانم اعلام کنم که ایران جزو 10 کشور اول دنیا است که توانسته است در حوزه دفاعی نقش خود را به خوبی ایفا کند و این نقش به خاطر حضور جوانان پرشور و انقلابی کشور ما است.

وحیدی گفت: این موضوع نشات گرفته از قدرت ملت ایران است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه در پاسخ به این سئوال که نظر شما درباره فعالیت های هسته‌ای ایران چیست، افزود: سیاست ایران در زمینه هسته ای دفاع از حقوق ملت است ما هیچ گاه از حقوق خود کوتاه نمی آییم.

وی گفت: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند استفاده از سلاح هسته ای حرام است و غربی ها باید این موضوع را بدانند.

کد خبر 173565
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز