همشهری آنلاین: هواپیماهای جدید گشت دریایی که در صنایع دفاعی تولید شده است مراحل پایانی خود را می‌گذراند و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر و در یک فرصت مناسب این‌ها را رونمایی کنیم.

vahidi

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: هواپیماهای جدید گشت دریایی که در صنایع دفاعی تولید شده است مراحل پایانی خود را می‌گذراند و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر و در یک فرصت مناسب این‌ها را رونمایی کنیم.

به گزارش ایلنا، سردار احمد وحیدی در گفت‌وگویی با اشاره به تولید هواپیماهای جدید گشت دریایی در صنایع دفاعی، اظهار کرد: هواپیماهای گشت دریایی در حال تولید است و اقدامات و کارشناسی‌های مربوط به آن‌ها انجام شده است و امیدواریم بتوانیم در یک فرصت مناسب که شاید همزمان با دهه مبارک فجر باشد، این‌ها را رونمایی کنیم.

وی افزود: این محصول جدید با مداومت بالای پروازی و با داشتن زیر سیستم‌های اپتیکی و راداری، حوزه‌های مورد نظر را تعقیب کرده و برای گشت شناسایی در منطقه مورد نظر نیروهای مسلح کاربرد دارد. قابلیت بارریزی، مهمات‌ریزی و شناسایی بهتر از دیگر ویژگی‌های این محصولات جدید است که دارای تمام خصوصیات یک هواپیمای مدرن گشت دریایی هستند.

وحیدی همچنین درباره آخرین وضعیت پرتاب کاوشگر حامل محموله زیستی به فضا نیز اظهار کرد: این طرح مراحل پایانی خود را طی می‌کند و فکر می‌کنم در آینده نه چندان دور بتوانیم این کاوشگر را به فضا پرتاب کنیم.

 

کد خبر 157380
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار