همشهری آنلاین: تقریبا از پنجشنبه 11 خرداد تا دوشنبه هفته آینده تمام کشور در یک تعطیلات نیمه رسمی فرو می‌رود، برای افرادی که قصد سفر دارند آب و هوا در کنار مسائل دیگر از مهم‌ترین گزینه‌ها به شمار می‌رود

به گزارش سازمان هواشناسی طی دو روز آینده دمای هوا در اکثر نقاط کشور افزایش می‌یابد و از بعد از ظهر امروز تا پایان هفته شرایط برای تولید گرد و خاک در عراق و حرکت آن به سوی مناطق غربی کشور فراهم می‌شود.

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، اگر قصد سفر به استان‌های شمالی کشور را دارید باید بدانید که هوا در استان‌های آذربایجان شرقی؛ آذربایجان غربی و اردبیل در روز پنج شنبه و جمعه کمی ابری تا نیمه ابری همراه با رگبار و در جنوب آنها همراه با گرد و باد و خاک است و در روز شنبه و یکشنبه کمی ابری تا نیمه ابری پیش بینی شده است.

استانهای شمالی ابری همراه با رعد و برق

آسمان در استان‌های گلستان و گیلان نیز  در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه صاف و نیمه ابری، روز جمعه نیمه ابری همراه با بارش پراکنده؛ شنبه کمی ابری تا نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و روز یکشنبه نیمه ابری همراه با افزایش ابر و رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

استان مازنداران نیز طی امروز آسمان صاف، پنج شنبه صاف و نیمه ابری، جمعه و شنبه کمی ابری تا نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و یکشنبه نیمه ابری همراه با افزایش ابر و رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است.

وضعیت آب و هوا در استانهای مرکزی

اما هوا در استانهای مرکزی از جمله اصفهان در روز پنج شنبه صاف همراه با غبار صبحگاهی، جمعه صاف، شنبه صاف همراه با وزش باد و یکشنبه صاف است. استان یزد نیز در روز پنجشنبه و جمعه آُمانی صاف اما شنبه و یکشنبه هوایی صاف همراه با وزش باد خواهند داشت. استان کرمان نیز از روز پنج شنبه تا شنبه آسمانی صاف و در روز یکشنبه صاف همراه با باد و گرد و خاک دارد.

مسافران استان شیراز بدانند که‌ هوا در این استان از امروز تا جمعه صاف خواهد بود و در روز شنبه همراه با باد و گرد و خاک و یکشنبه همراه با وزش باد پیش بینی شده است.

آب و هوا استانهای غربی چگونه است

اما سازمان هواشناسی برای استان های کرمانشاه، کردستان، لرستان و خوزستان آسمانی صاف همراه با باد و گرد و خاک از روز پنج شنبه تا یکشنبه پیش بینی کرده است؛ البته در برخی از روزها آسمان در این استانها نیمه ابری هم خواهد شد.

براساس اطلاعیه این سازمان از امروز بعد از ظهر تا پایان هفته شرایط برای تولید گرد و خاک در عراق و حرکت آن به سوی مناطق غربی کشور فراهم می شود.

کمی گرد و غبار در شرق ایران

کسانی که قصد سفر به مشهد مقدس یا استانهای خراسان شمالی و جنوبی را دارند، بدانند که آسمان در این سه استان، از روز پنجشنبه یازدهم  تا یکشنبه چهاردهم خردادماه صاف بدون گرد و غبارهای موجود در غرب کشور است اما آسمان در استان جنوب شرقی کشور یعنی سیستان و بلوچستان در روز پنجشنبه صاف همراه با باد، جمعه صاف، شنبه صاف همراه با باد و گرد و خاک و یکشنبه صاف همراه با وزش باد است.

استانهای جنوبی و گرد و خاک

سازمان هواشناسی برای استان بوشهر از روز پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده آسمان صاف همراه با باد و گرد و خاک  و  برای استان هرمزگان در همین مدت آسمان صاف اما در روز شنبه همراه با باد پیش بینی کرده است.

برای سایر استانهای کشور نیز آسمانی صاف در برخی موارد همراه با وزش باد و گرد و خاک پیش بینی شده است. آسمان استان تهران نیز از روز پنج شنبه تا یکشنیه هفته آینده صاف و نیمه ابری همراه باد و گرد و خاک همراه است.

کد خبر 172580
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز