همشهری آنلاین: صالحی گفت: دعوت‌نامه‌های سران جنبش غیرمتعهدها برای شرکت در نشست تهران در حال ارسال است.

وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور شرکت در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو عدم تعهد به مصر سفر کرده است در بدو ورود به شرم‌الشیخ در جمع خبرنگران گفت: نشست شرم‌الشیخ برای آماده‌سازی برگزاری اجلاس سران در تهران است. پیش‌نویس سند نشست تهران آماده شده است که قریب به 700 بند دارد. قرار است وزیران خارجه با مرور بندهای آن موارد مورد نظر خود را در این پیش نویس لحاظ کنند.

وی افزود: مواردی که کارشناسان در مورد آن به اجماع نرسیده‌اند در نشست وزیران خارجه بحث خواهد شد و این پیش‌نویس قرار است در تهران به تصویب اجلاس سران برسد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به شرم الشیخ، صالجی با بیان اینکه جنبش عدم تعهد قریب به 120 عضو دائم و 16 عضو ناظر دارد، گفت: نشست تهران که قرار است هفته اول شهریور ماه برگزار شود پس از انقلاب بزرگترین نشست بین المللی در تهران است.

وزیر خارجه ادامه داد: برگزاری اجلاسی که بیش از 120 کشور جهان در آن شرکت کنند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . این که سند نهایی باید با اجماع تصویب شود بر اهمیت آن می افراید. این نشست در بر گیرنده سند بسیار مهم 700 بندی است که ابعاد مختلفی در مورد موضوعات بین‌المللی در بردارد و وقتی بیش از 120 کشور در ایران در مورد موضوعات مختلف اجماع کنند جایگاه ایران را در عرصه بین المللی قطعا ارتقا می‌دهد.

کد خبر 169774
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز