همشهری آنلاین: علی اکبر صالحی گفت: اگر مسئولان بتوانند منیت خود را کنار گذاشته و خواسته های مردم و رضای خداوند را جلوتر از خواسته های شخصی خود در نظر بگیرند، در آن زمان مشکلی برای مقابله با تحریم های دشمنان و حمایت از تولید و سرمایه ملی نخواهیم داشت.

وزیر امور خارجه در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه لزوم هماهنگی، همدلی و انسجام مسئولان به ویژه دولت و مجلس برای حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی اظهار داشت: راهکار اصلی تحقق شعار سال 91 انسجام و وحدت مسئولان است. مقام معظم رهبری هم بارها و به ویژه در صحبتهای اخیرشان بروی همدلی، وحدت، انسجام و هماهنگی مسئولان به ویژه مجلس و دولت با یکدیگرتاکید کرده اند.

وی افزود: مسئولان و به ویژه دولت و مجلس اگر در جهت منافع ملی و مصلحت کشور حرکت کنند و منافع شخصی خود را مقدم بر منافع ملی ندانند، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و می توان به تحقق کامل حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی و مقابله با تحریم های دشمنان امیدوار بود.

صالحی در ادامه تاکید کرد: اگر مسئولان بتوانند منیت خود را کنار گذاشته و خواسته های مردم و رضای خداوند را جلوتر از خواسته های شخصی خود در نظر بگیرند، در آن زمان مشکلی برای مقابله با تحریم های دشمنان و حمایت از تولید و سرمایه ملی نخواهیم داشت.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: مشکلات زمانی پیش خواهد آمد که برخی از مسئولان بخواهند یک رقابت غیر منطقی را با یکدیگر داشته باشند. خوشبختانه مردم آگاه و هوشیار هستند و تمام مسائل را دقیق رصد می کنند و اگر فردی و شخصیتی درباره موضوعی اظهار نظر کند، می دانند با چه نیت و هدفی این مطلب بیان شده است.

وی در ادامه با تاکید بر این مسئله که مسئولان باید جانب احتیاط را در موضعگیری خود رعایت کنند، افزود: مسئولان باید آگاه باشند که موضعگیری های آنها موجب تشویش اذهان عمومی نشود زیرا مردم هر قدر در مسئولان کشور انسجام، وحدت و همدلی را مشاهده کنند، با آرامش بیشتری در اداره کشور مشارکت خواهند کرد و هر چه اختلاف بین مسئولان بیشتر باشد، موجب تشویق اذهان عمومی می شود.

صالحی اظهار داشت: همان طور که امام راحل فرمودند؛ ما خادمان مردم هستیم و خادم باید کاری کند که ولی نعمت او راضی باشد نه این که با ایجاد اختلاف مردم را در اضطراب قرار دهیم.

کد خبر 165174

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار