همشهری آنلاین: گروه اقتصادی: فاز اول ساخت مسکن مهر در شهر تهران با ساخت 10 هزار واحد در محله های تهرانپارس و تهرانسر کلید خورد و انبوه سازان این واحدها از سوی دولت انتخاب شده‌اند.

ساخت مسکن مهر در تهران به منظور تامین مسکن اقشار متوسط جامعه و افرادی که تمایل دارند تا در شهر تهران سکونت داشته باشند، کلید خورد.

در این طرح، مسکن با کیفیت مناسب و در داخل شهر تهران ساخته می‌شود بنابراین قیمت واحدها به نسبت مسکن مهر در شهرهای جدید و یا شهرهای دیگر، بالاتر است و مربوط به قشر خاصی از جامعه می‌شود که توان خرید مسکن در شهر تهران را دارند.

اجرای این پروژه به زودی از محله‌های تهرانپارس و تهرانسر آغاز می‌شود و در فاز اول 10 هزار واحد مسکونی در این محله‌ها از سوی انبوه سازان ساخته خواهد شد که می‌تواند نیاز عمده به مسکن را در شهر تهران برطرف کند.

مساحت زمینی که در تهرانسر در نظرگرفته شده 70 هکتار و در تهرانپارس حدود 6 هکتار است. در حال حاضر فراخوانی برای ساخت این واحدها داده شده است و مسکن و شهرسازی استان تهران اعلام آمادگی کرده که با پیمانکاران سطح یک و ارشد برای ساخت مسکن مهر در شهر تهران همکاری کند و به نظر می‌رسد که انبوه سازان این پروژه انتخاب شده‌اند.

مسکن مهر تهرانی‌ها قرار است در 70 هزار واحد و در نقاط مختلف تهران ساخته شود و به دلیل اینکه قیمت زمین و ساخت وساز در شهر تهران قیمت بیشتری از شهرهای دیگر دارد؛ بنابراین قیمت این واحدها هم افزایش پیدا می کند اما فعلا در فاز اول ساخت 10 هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار دارد.

تسهیلات در نظر گرفته شده برای واحدهای مسکن مهر در شهر تهران 25 میلیون تومان وام صنعتی سازی است که با توجه به قیمت بالای این واحدها احتمال افزایش تسهیلات وجود دارد و وزارت راه و شهرسازی در حال حاضر مشغول بررسی قیمت تسهیلات این واحدها است.

علاوه بر محله‌های تهرانپارس و تهرانسر، این واحدها در شهر جدید پردیس و چیتگر هم ساخته خواهد شد تا بتواند قیمت مسکن در شهر تهران را تحت تاثیر قرارداده و کنترل کند.

ساخت مسکن مهر در تهران برای کاهش قیمت

در این رابطه احمد اصغری مهر آبادی به مهر گفت: این واحدها نسبت به واحدهای همجوار خود قیمت کمتری دارند و دولت هم قصد دارد به این وسیله قیمت مسکن را در تهران کاهش دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه آنهایی که توانمند هستند می‌توانند این واحدها را تهیه کنند، بیان کرد: تولید مسکن در شهر تهران علاوه بر اینکه نیاز به مسکن را تامین می‌کند سهم زیادی هم بر اشتغالزایی دارد.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: زمین‌هایی که برای مسکن مهر تهرانی‌ها در نظرگرفته شده دولتی است به همین جهت قیمت کمتری از واحدهای همجوار خود دارند.

وی با اشاره به ساخت مسکن مهر 99 ساله در کشور، گفت: تا سال گذشته ساخت مسکن مهر تهران در شهرهای جدید پردیس و پرند و یا در اندیشه و هشتگرد انجام می‌شد و دولت قصد نداشت که کلانشهرها را از این بزرگ تر کند اما امسال برای اثر‌گذاری بر قیمت مسکن این تصمیم گرفته شد.

کد خبر 168766
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها