گروه اقتصادی: هنوز یک ماه از عدم‌تحقق وعده‌های رنگارنگ درباره افتتاح مسکن مهر نگذشته که توجیهات مختلف و اظهارنظرهای عجیب جای عذرخواهی از مردم را گرفته‌اند.

مسکن مهر

پس از آنکه گفته شد افتتاح واحدها تا پایان تابستان به‌علت زیاد بودن آنها مشکل بود، در تازه‌ترین اظهارنظرها اخباری مبنی بر احتمال افتتاح پروژه‌های مسکن مهر تهران بدون آب و برق منتشر شده است. در این میان مردم مانده‌اند که چرا باید به‌جای واحدهای آماده‌ای که گفته می‌شد روی دست دولت بادکرده، واحدهایی را تحویل بگیرند که نه آب دارند و نه برق.معاون وزیر راه و شهرسازی در اظهارنظری عجیب گفته است که اگر مجبور شویم، مسکن‌های مهر تهران را بدون آب و برق افتتاح می‌کنیم.

وی البته این را هم گفته است که این واحدهای مسکونی آماده افتتاح هستند و به محض نصب انشعابات افتتاح می‌شوند اما به گفته جمشید نورصالحی، چنانچه نصب انشعابات آب، برق و گاز این واحدهای مسکونی طولانی شود وزارت راه و شهرسازی مجبور است که آنها را افتتاح کند. وی در گفت‌وگو با فارس خاطرنشان کرد: در استان تهران و در شهرهای جدید پرند، پردیس و هشتگرد در مجموع 10 هزار واحد مسکونی مهر به‌دلیل نداشتن آب، برق، گاز و فاضلاب هفته‌هاست که منتظر افتتاح هستند. این مطالب در حالی بیان می‌شود که پیش از این وجود هرگونه مشکلی در زمینه احداث شبکه‌های خدمات شهری در پروژه‌های مسکن مهر تکذیب می‌شد.

از طرفی وزیر راه و شهرسازی به‌نحوی از اتمام کار احداث واحدهای مسکونی پرند و پردیس به‌طور کامل خبر داده است که گویی این واحدها تمام امکانات لازم را برای صاحبخانه شدن و زندگی متقاضیان که عمدتا از اقشار آسیب‌پذیرند، دارا هستند اما علی نیکزاد اظهارات خود را اینگونه کامل کرده است که هم‌اکنون دستگاه‌های متولی خدمات‌رسانی در زمینه آب، برق و گاز در حال انجام کارهای خود در این دو شهرک هستند. به گزارش فارس، جدیدترین گزارش شرکت ملی گاز حاکی است طی یک سال گذشته فقط 150هزار واحد مسکن مهر گازدار شده‌اند و یک میلیون و 100 هزار واحد دیگر هنوز از گاز محروم هستند.

کد خبر 148098
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز