سه‌شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در خصوص مسائل سوریه وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

کوفی عنان

 کوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل متحد و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و اتحادیه عرب در خصوص مسائل سوریه دقایقی پیش وارد فردگاه مهر اباد تهران شد.هیاتی 6 نفره از دستیاران و کارشناسان، کوفی عنان را در سفر به تهران همراهی می‌کنند.

حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از کوفی عنان در فرودگاه مهر آباد استقبال کرد.

وی در این سفر قرار است با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه و برخی دیگر از مقامات کشورمان در خصوص مسائل سوریه به گفتگو بپردازد.

عنان در همین راستا فردا از ساعت 9 صبح با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه و پس از آن با محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو می‌کند.

بر اساس گزارش مهر، پیش از این وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده بود که کوفی عنان نماینده ویژه سازمان ملل برای حل بحران سوریه طی روزهای دوشنبه یا سه شنبه هفته جاری به تهران سفر خواهد کرد.

وزیر خارجه با تاکید بر اینکه فکر می کنیم راه برون رفت سوریه از بحران وجود دارد و با موضوع سوریه باید با صبر و حوصله برخورد شود گفته بود: به ماموریت کوفی عنان درباره مساله سوریه امیدواریم و فکر می کنیم حمایت اعراب، ترکیه و سازمان ملل از ماموریت کوفی عنان می تواند به حل مساله سوریه کمک کند.

کد خبر 165776
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار