همشهری آنلاین: نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت تاکید کرد: جامعه جهانی و شورای امنیت، از رژیم صهیونیستی بخواهند بجای متهم کردن دیگران، اقدامات غیر قانونی خود را متوقف کند.

شورای امنیت

به گزارش واحد مرکزی خبر از نیویورک، در نامه محمد خزاعی به کودجو منان، رئیس دوره‌ای شورای امنیت که نسخه ای از آن برای بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز ارسال شد، آمده است: انتساب حوادث تروریستی تایلند، هند، گرجستان و آذربایجان به جمهوری اسلامی ایران از سوی رژیم صهیونیستی، اقدامی بی اساس و با هدف ادامه مصونیت این رژیم در پیگیری جنایت هایش است.

در این نامه آمده است: رژیم صهیونیستی برای تحریف واقعیات، اتهامات بی اساسی را مطرح کرد در حالیکه جمهوری اسلامی ایران سابقه روشنی در محکوم کردن اقدامات تروریستی دارد.

این نامه می افزاید: ملت ایران همواره قربانی تروریسم و به ویژه ترور دانشمندان هسته‌ای خود بوده و براساس مدارک و شواهد قطعی موجود، از جمله اعتراف افرادی که در این ترورها دست داشته‌اند، رژیم صهیونیستی طراحی و هدایت این ترورها را بر عهده داشته و تروریست ها را نیز آموزش داده و پشتیبانی کرده است.

نماینده کشورمان با تاکید بر اینکه مقامات رژیم صهیونیستی نیز تاکنون این حقیقت یعنی ترور دانشمندان هسته‌ای به عنوان بخشی از تلاش آنها برای اختلال در برنامه هسته‌ای ایران را کتمان نکرده اند، این قبیل اقدامات رژیم صهیونیستی را بخشی از بازی جنگ طلبانه این رژیم برضد جمهوری اسلامی ایران دانسته است.

این نامه می افزاید: رژیم صهیونیستی تاکنون عملیات گسترده ای را مانند اقدامات مخفیانه، جنگ رایانه‌ای،عملیات روانی، ترور دانشمندان هسته‌ای و تهدید به اقدام نظامی برضد جمهوری اسلامی ایران را اجرا کرده است و برای طراحی ترورهای پنهانی خود، از شیوه عملیات پرچم دروغین استفاده و اقداماتش را به دیگران منتسب می‌کند.

خزاعی در این نامه به ترور رهبران جهادی فلسطین در 29 دی ماه سال 1388 در دوبی اشاره کرده است که رژیم صهیونیستی با جعل اسناد مسافرتی اتباع کشورهای غربی و دوست خود، به این اقدام مبادرت کرد.

این نامه می افزاید: اگر رژیم صهیونیستی درباره جنایاتی که در تاریخ جعلی و کوتاه خود مرتکب شده، مجبور به پاسخگوئی بود، بی شک جهان امروز دیگر شاهد اقدامات بی رحمانه این رژیم نبود، جنایاتی که نه تنها ماهیت جنگ طلب این رژیم را نشان می‌دهد، بلکه قوانین بین المللی و اصول منشور ملل متحد را به صورت فاحش نقض می کند که نیازمند پاسخ شفاف و قاطع سازمان ملل و شورای امنیت است.

نماینده کشورمان با ابراز تاسف از سکوت شورای امنیت در محکوم کردن ترور دانشمندان هسته‌ای جمهوری ایران آنهم بدلیل مخالفت چهار کشور آمریکا، انگلستان، فرانسه و آلمان، عدم بر خورد قاطع شورای امنیت با اینگونه اقدامات تروریستی را دلیل دیگری بر جسور شدن رژیم اسرائیل در طراحی اینگونه توطئه‌ها دانسته است.

در این نامه همچنین آمده است: جامعه جهانی و شورای امنیت باید از رژیم صهیونیستی بخواهند بجای انتشار بیانیه و متهم کردن دیگران، اقدامات غیر قانونی خود از جمله ترورهای مخفیانه و تهدید به استفاده از نیروی نظامی برضد سایر اعضای سازمان ملل متحد را فورا متوقف کند.

نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد در پایان از رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد خواسته است: سازمان ملل متحد با صدای رسا و قوی، رویه ها و سیاست های غیر قانونی و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و بویژه اعمال تروریستی آن را برضد دیگر کشورها محکوم کند.

این نامه جمهوری اسلامی ایران با درخواست نمایندگی کشورمان، به عنوان سند رسمی سازمان ملل متحد ثبت و منتشر شد.

کد خبر 161492

برچسب‌ها