مجموع نظرات: ۰
شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۴:۲۸
۰ نفر

همشهری آنلاین-هلن صدیق بنای: خواندن بین خطوط نام پروژه معماری بسیار زیبای یک کلیسای شفاف هنری و سنتی در کشور بلژیک است.

کلیسای شگفت انگیز

این بنای زیبا در منطقه هاسپنگو- بلژیک ساخته شده است که بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جلب کرده است.

معماری زیبایی که فقط از یک زاویه مخصوص (زاویه سمت راست)بصورت کلیسا نمایان می‌شود. در بقیه زوایا تقریبا چیزی از کلیسا مشخص نیست.

پروژه خواندن بین خطوط می تواند به عنوان بازتابی روی تم‌های معماری از قبیل مقیاس، طرح زمین و ...باشد. اما این پروژه به یقین فراتر از یک معماری صرف است. چرا که یک تابع تعربف شده نیست و تمرکز بر تجربه بصری و به گونه‌ای می‌توان گفت، کشیدن خطوط در فضا است.

 

کلیسای شگفت انگیز-بلژیک

این طراحی  با توجه به مفهوم سنتی  به عنوان یک کلیسا  توانسته است در نوع خود یک اثر هنری شناخته شود. این کلیسا ده متر ارتفاع دارد که از لایه‌های انباشته شده از ورقهای فولادی  100 عدد و 2000 ستون ساخته شده است.

 

کلیسای شگفت انگیز-بلژیک

شکاف بین این صفحات به بازدید کنندگان اجازه می‌دهد تا منظره بیرون و برعکس درون کلیسا  و فراتر از آن را ببینید.

این ساختمان با مارپیچ تیز خود و با تقلید از کلیساهای سنتی در دل این منطقه  جا خوش کرده است.

 

کلیسای شگفت انگیز-بلژیک

عنوان خواندن بین خطوط، بخشی از پروژه وبرنامه Z-OUT  است که با گالری Z33، هماهنگ شده است و هدف آن کشاندن هنر به فضای عمومی است. این پروژه در طول پنج سال آینده مکان‌های مختلف منطقه فلاندرز از استان لیمبورگ را متحول خواهد ساخت.

 

کلیسای شگفت انگیز-بلژیک

طراحان  و معماران این بنای زیبا دو جوان بلژیکی به نام های پیترجان گیجز و ون وارنبرگ هستند. آنها با توجه به دیدگاه بیننده، سعی کرده‌اند، بنا یک ساختمان عظیم به نظر برسد رسد. همچنین تا حدی یا کاملا در چشم انداز باشد. از سوی دیگر، برای چشم انداز درون کلیسا، حومه اطراف آن توسط خطوط انتزاعی تعریف شده است.

 

کلیسای شگفت انگیز-بلژیک

 

آنها با استفاده از صفحات افقی، مفهوم  کلیسای‌ سنتی را به یک جسم شفاف هنری تبدیل کرده‌اند که در نوع خود یک معماری بی‌نظیر و شاهکار است.

عکس‌های حاضر نیز توسط کریستف ورانکن کادر شده است.

http://www.dezeen.com

 

کد خبر 161352
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار