همشهری آنلاین: نماینده دایم ایران در یونسکو از طراحی کرسی یونسکو در زمینه معماری اسلامی در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: این پشنهاد با بررسی جزئیات آن در داخل به تصویب رسیده و به یونسکو ارسال شده است.

به گزارش همشهری آنلاین، محمدرضا مجیدی، سفیر و نماینده دائم ایران در یونسکو گفت: در این دانشگاه‌ همه مباحث حوزه تمدنی ایران و آثار معماری اسلامی تدریس خواهد شد.

وی افزود: کلیه داشته‌های خودمان در زمینه معماری اسلامی از دیواره سینک کیانگ در چین، معماری اسلامی در اروپای مرکزی بویژه آلبانی، شمال و شمال غرب آسیا این ها همه حوزه تمدنی ایران است که آثار معماری اسلامی را می‌توانید در این محدوده‌ها ببینید، جز این طرح است.

وی افزود: برای شناساندن معماری اسلامی ابتدا باید داشته های فرهنگی در این حوزه را در ساخت و ساز‌های شهری داخل کشور اجرا کنیم و معماری زنده‌ای مثل میدان امام اصفهان را دوباره به نمایش بگذاریم و سپس آنها را به جهان عرضه کنیم.

این استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل تصریح کرد: این طرح هم‌اکنون در داخل کشور نهایی و به یونسکو ارسال شده که فرایند تصمیم گیری درباره آن 6-5 ماه به طول می‌انجامد.

کد خبر 157856

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار