مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: ششمین جایزه معماری میرمیران در حالی سوم اردیبهشت 91 برگزار می‌شود که جلسه داوری آثار با حضور هیات داوران این جایزه به پایان رسید.

معماری ایران

به گزارش ایسنا، هیات داوران این دوره از جایزه معماری میرمیران را هنرمندان و چهره‌های شناخته شده‌ای چون ایرج اعتصام، داراب دیبا، علی اکبر صارمی، سید علیرضا قهاری، شهاب کاتوزیان،عباس کیارستمی، حمید میرمیران و فریار جواهریان تشکیل می‌دهند که در محل بنیاد معماری میرمیران به بررسی آثار این دوره پرداختند.

در ششمین دوره تعداد 277 معمار شرکت کرده بودند که بعضی از طرح‌ها به صورت انفرادی و برخی به صورت گروهی ارائه شده بود اما در نشست هیات داوران ابتدا پروژه‌های مربوط به موضوع «معماری و باد» که تعداد آن 61 طرح بود ارزیابی شد و سپس پروژه‌های مربوط به موضوع «معماری و خاک» که تعداد آن 83 طرح بود مورد بررسی هیات داوران قرار گرفت.

در ادامه هر موضوع مسابقه به طور جداگانه سه مرحله رأی‌گیری حذفی و بررسی نهایی را پشت سرگذاشت و پس از بحث و تبادل نظر در مورد هر طرح، برندگان اول، دوم، سوم و همچنین پنج طرح منتخب با موضوع «معماری و باد» و «معماری و خاک» به اتفاق آراء مشخص شد.

این در حالی است که اسامی برندگان و منتخبان ششمین جایزه معماری میرمیران به رسم هر سال در مراسم یادمان و اهدای جوایز که روز یکشنبه ـ 3 اردیبهشت ماه 91 ـ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، معرفی خواهد شد.

 

کد خبر 163512

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار