سه‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رئیس پلیس آگاهی استان مازندران جزئیات قتل 6 عضو خانواده ای در ساری و عملیات پلیس برای دستگیری قاتل را تشریح کرد.

کارتینگ

سرهنگ محمد عظیمی گفت: ساعت سه بامداد 15 بهمن امسال پسر جوانی در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ساری از قتل اعضای خانواده‌اش خبر داد.

پس از این تماس گروهی از کارآگاهان همراه بازپرس ویژه قتل در محل جنایت حاضر شده و با صحنه‌ای هولناک روبرو شدند. در طبقه اول ساختمان جسد نوزاد 14 ماهه خانواده به نام هستی قرار داشت که گلوی او با کارد بریده شده بود. ماموران همچنین در راه پله با جسد نظیفه 27 ساله روبرو شدند که ضربه سنگینی به سرش وارد شده بود.

ماموران سپس به طبقه دوم ساختمان رفته و در آنجا با جسد چهار عضو دیگر این خانواده به نام‌های ابراهیم 26 ساله، محمد 22 ساله، زهرا 21 ساله و امام قلی 20 ساله روبرو شدند که آنها نیز با ضربه سنگینی به سرشان به قتل رسیده بودند.

تیم جنایی در ادامه به تحقیق از پسر 18 ساله خانواده به نام علی پرداختند که موضوع را به پلیس اطلاع داده بود. پسر جوان در جریان تحقیقات گفت: چهار سال قبل خواهر و برادرانم از افغانستان به ایران آمده و با اجاره خانه‌ای در ساری زندگی خود در اینجا را آغاز کردند. دو سال قبل هم من به دلیل مشکلاتی که در افغانستان داشتم نزد آنها آمده و پیش برادرانم مشغول کار شدم. چند روز قبل برای دیدن دوستان و بستگانم به مشهد رفتم. ساعتی قبل وقتی به خانه بازگشتم با جسد 6 عضو خانواده‌ام روبرو شدم.

پس از تحقیقات مقدماتی اجساد قربانیان برای تعیین علت اصلی و زمان مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد. کارآگاهان در همان ابتدا به حرف‌ها و رفتار علی مشکوک شده و تحقیقات خود را بر روی او متمرکز کردند.

نحوه جنایت نشان می‌داد اغلب قربانیان در خواب به قتل رسیده‌اند. از سوی دیگر آنها از سوی عامل جنایت غافلگیر شده بودند که این موضوع احتمال وقوع جنایت از سوی یک آشنا را مطرح کرد. با توجه به سرقت نشدن پول و لوازم با ارزش خانه فرضیه جنایت با انگیزه انتقامجویی مطرح شد.

کارآگاهان پلیس در جریان تحقیقات خود دریافتند که علی از چند ماه قبل عاشق یک دختر ایرانی شده بود که خانواده‌اش مخالف ازدواج آنها بودند. از سوی دیگر استعلام از پلیس راه نیز نشان داد، ادعای علی درباره سفر به مشهد درست نبوده و آن روز به علت بارش شدید برف جاده بسته شده بود.

در حالی که مظنون اصلی این جنایت ادعا می‌کرد به دیدن دوستان و بستگانش رفته آنها در جریان تحقیقات منکر حضور او در مشهد شدند.

علی وقتی راز خود را فاش شده دید با تغییر حرف‌هایش گفت: آن روز وقتی به مشهد رسیدم برادرم با من تماس گرفت و خواست سریع به ساری برگردم. من هم بدون دیدن دوستانم بازگشتم. در ادامه دختر نوجوانی که متهم به او علاقمند بود به اداره آگاهی احضار شد که او نیز در اظهاراتش حضور علی در ساری را تایید کرد.

ماموران در بررسی محل جنایت نیز یک لیوان چای پیدا کردند که متهم ادعا کرد متعلق به میهمان برادرش است اما انگشت نگاری از آن رد انگشتان علی بر روی لیوان را تائید کرد.

وی ادامه داد: بر اساس تحقیقات علمی و شواهد بدست آمده مطمئن بودیم که علی عامل اصلی این جنایت است به همین خاطر همراه رئیس اداره مبارزه با جرایم جنایی به بازجویی از او پرداختم. علی در ابتدا اظهارات قبلی خود را تکرار کرد اما پس از صحبت‌های روانشناسانه با او،  لب به اعتراف گشود و جزئیات جنایت خود را فاش کرد.

پسر 18 ساله درباره انگیزه‌اش از این قتل گفت: دو سال قبل به ایران آمدم و نزد برادرانم مشغول به کار شدم اما آنها به من حقوق نمی‌دادند. چندی قبل به یک دختر ایرانی علاقمند شدم و می‌خواستم با او ازدواج کنم. موضوع را با خانواده‌ام در میان گذاشتم اما آنها مخالفت کرده و گفتند باید در ولایت خودمان ازدواج کنی. وقتی مخالفت آنها را دیدم تصمیم گرفتم از نزد آنها بروم و زندگی مستقلی را تشکیل دهم. به همین خاطر از برادرانم خواستم حقوق دو سال کار برای آنها را بدهند اما آنها دوباره مخالفت کرده و مدعی شدند به جای حقوق در این مدت از من نگهداری کرده‌اند. رفتار آنها باعث شد تصمیم به انتقام بگیرم. شب حادثه خواهر و برادرانم را با ضربه تبر کشتم. بعد هم سراغ برادرزاده‌ام هستی رفتم و گلوی او را با کارد بریدم.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران با اشاره به بازسازی صحنه جنایت از سوی قاتل گفت: پس از اعترافات عامل جنایت او به محل قتل منتقل شد و در حضور کارآگاهان، بازپرس ویژه قتل، دادستان مرکز استان و رئیس دادگاه کیفری استان مازندران به تشریح جنایت پرداخت.

او درباره شب حادثه گفت: حدود ساعت دو بامداد جنایت‌های خود را آغاز کردم. ابتدا سراغ امام قلی رفتم و در حالی که خواب بود با تبر ضربه محکمی به سرش زدم. با صدای او محمد از خواب بیدار شد اما قبل از اینکه متوجه ماجرا شود او را هم با ضربه‌ای محکم کشتم. سپس سراغ خواهرم زهرا رفتم. او اتاق کناری خواب بود. قبل از اینکه بیدار شود ضربه‌ای به سرش زدم.

سرو صداها باعث بیدار شدن برادر بزرگم ابراهیم شد. او همراه همسر و دخترش در طبقه پائین زندگی می‌کردند. او تا پشت در آمد اما وقتی همه جا را ساکت دید برگشت. در را بازکرده و به او گفتم حال امام قلی بد شده است. وقتی برادر وارد آپارتمان شد در تاریکی او را هم از پا درآوردم. برای افشا نشدن جنایت باید نظیفه را نیز می‌کشتم. او را صدا کردم وقتی به راه پله‌ها آمد از پشت ضربه‌ای به سرش زدم. خواستم از خانه خارج شوم که صدای گریه هستی را شنیدم. قصدی برای کشتن او نداشتم . اما اگر زنده می‌ماند کسی نبود از او نگهداری کند. از آشپزخانه کاردی برداشته و گلوی او را بریدم.

مهر در ادامه این خبر نوشت: پسر جنایتکار ادامه داد: پس از قتل به کنار رودخانه تجن رفتم و کارد، تبر و لباس‌های خونی خود را داخل آب انداختم. سپس به خانه بازگشتم و لباس‌هایم را عوض کردم. ابتدا به صاحبکارم زنگ زدم که او گفت موضوع را به پلیس 110 بگو. آنها در این مدت حق مرا خورده بودند و به جز انتقام به چیز دیگری فکر نمی‌کردم.

سرهنگ عظیمی تاکید کرد، راز این جنایت در کمترین زمان ممکن و با روش‌های علمی و تخصصی فاش شد. ماموران در این پرونده تلاش شبانه روزی انجام دادند و قاتل به طور کامل صحنه جنایت را مطابق با آثار کشف شده بازسازی کرد. 

کد خبر 160527
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار