همشهری آنلاین: پلیس آگاهی تهران بزرگ امروز سه‌شنبه در یک عملیات ضربتی در خیابان فردوسی، تعدادی از دلالان ارزی فعال در این خیابان را دستگیر کرد.

بازار ارز در روز تک نرخی شدن

در راستای مبارزه نیروی انتظامی با دلالان ارز برای ساماندهی بازار ارز و جلوگیری از فعالیت دلالان که به صورت غیرمجاز در کنار خیابان اقدام به فروش ارز می‌کنند، ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام کار اطلاعاتی امروز در یک عملیات ضربتی در خیابان فردوسی، تعدادی از دلالان ارزی این خیابان را دستگیر کردند.

برطبق ماده 5 مصوبه هیئت وزیران‏، خرید و فروش ارز خارج از سیستم بانکی و یا صرافی‌های غیرمجاز بدون رعایت قوانین و مقررات مجاز نیست و مشمول قانون نحوه اعمال تعزیرات حکومتی قاچاق کالا و ارز است.

ابراهیم درویشی معاون نظارتی بانک مرکزی پیش از این درباره برخورد نیروی انتظامی با دلالان بازار ارز گفته بود: بانک مرکزی هماهنگی‌های لازم را در این زمینه با نیروی انتظامی انجام داده است.

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه نیروی انتظامی برای برخورد با دلالان ارزی با لباس مبدل وارد بازار ارز شده اند، افزوده بود: نیروی انتظامی با لباس مخصوص وارد بازار نشده است.

وی تاکید کرده بود: علاوه بر نیروی انتظامی، سایر ارگان‌ها و نهادهای نظارتی با بازرسان بانک مرکزی برای نظارت بر بازار ارز همکاری دارند.

کد خبر 158954
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز