مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۰ - ۰۶:۲۵
۰ نفر

همشهرِ‌ی آنلاین: HiRISE یکی از پیشرفته‌ترین دوربین‌هایی است که تا کنون در مدار مریخ قرار گرفته است. این دوربین به مدارگرد اکتشافی مریخ متصل شده و در حال تصویربرداری از ویژگی‌های سطح سیاره سرخ است و تا کنون توانسته ده‌ها مورد از اجسام و ساختارهای عجیب را مشاهده کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سطح سیاره مریخ پوشیده از حفره‌های برخوردی در انواع شکل‌ها، ابعاد و سنین مختلف است. با این همه بعضی از آنها ساختاری بسیار عجیب دارند. از این رو نشریه دیسکاوری از تیم گرداننده پروژه کاوشگر اکتشافی مریخ و دوربین HiRISE که بر روی آن نصب شده برای تعیین عجیب‌ترین حفره‌هایی که تا کنون بر روی مریخ مشاهده شده اند، کمک گرفته است.

HiRISE یکی از پیشرفته‌ترین دوربین‌هایی است که تا کنون در مدار مریخ قرار گرفته است. این دوربین به مدارگرد اکتشافی مریخ متصل شده و در حال تصویربرداری از ویژگی‌های سطح سیاره سرخ است و تا کنون توانسته ده‌ها مورد از اجسام و ساختارهای عجیب را مشاهده کند.

تصویر یکی از عجیب‌ترین انواع حفره‌های مریخی بر روی آتشفشان‌های پوشیده مریخی به وجود می‌آیند در زیر قابل مشاهده است. این حفره میانی در اثر فروپاشی یک تونل لاوایی زیرزمینی به وجود آمده است.

حفره در ماه

کد خبر 155578
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار