گروه اجتماعی: معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: پیشنهادی به شورای عالی بیمه ارائه شده است مبنی براین که بیماران بیمه شده برای داروهای ارزان، فرانشیز بیشتری پرداخت کنند و در مقابل برای داروهای گران‌قیمت، بخش عمده هزینه‌ها را سازمان‌های بیمه‌گر بپردازند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، علی فتاحی‌ گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد در شورای عالی بیمه 100 درصد هزینه داروهای گران‌قیمت از سوی سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت خواهد شد و مردم دیگر برای دریافت داروهای گران‌قیمت با مشکل مواجه نخواهند شد.

وی افزود: در حال حاضر 8 هزار و 153 نفر از بیماران خاص که شامل بیماران دیالیزی، تالاسمی و هموفیلی می‌شوند، تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند که 100 درصد هزینه‌های دارویی این بیماران از سوی این سازمان پرداخت می‌شود.

فتاحی با بیان این که 3 هزار و 562 نفر از بیماران مبتلا به ام.‌اس تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند، گفت: درباره بیماران سرطانی، با توجه به این که هنوز در زمره بیماران خاص محسوب نشده‌اند، سازمان تأمین اجتماعی 85 درصد هزینه‌های دارویی آنان را پرداخت می‌کند.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی همچنین در ارتباط با اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس درباره محروم بودن بیماران ایدزی از حمایت‌های درمانی سازمان‌های بیمه‌گر‌ افزود: بیماران ایدزی که در مراکز خاص و در بخش‌های عفونی بستری می‌شوند ، خدمات لازم را از سوی سازمان بیمه‌گر دریافت می‌کنند.

کد خبر 15209

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز