یکشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: اتحادیه عرب روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای درخواست دمشق برای اصلاح طرح این اتحادیه مبنی بر اعزام ناظران اتحادیه عرب به سوریه با هدف بررسی درگیری‌ها در این کشور را رد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آلمان، دبیرخانه اتحادیه عرب در این بیانیه اعلام کرد: ایجاد هرگونه اصلاحات و تغییرات در طرح اتحادیه عرب مربوط به اعزام ناظران نهادهای عربی دفاع از حقوق بشر به سوریه در حقیقت به اصل این طرح لطمه می‌زند و این اقدام به معنای ایجاد تغییرات ریشه‌ای در عملکرد هیات اعزامی است.

در این بیانیه آمده است: این تغییرات وظیفه هیات اعزامی اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه و حمایت از شهروندان سوری را خدشه‌دار می‌کند.

در ادامه بیانیه اتحادیه عرب تاکید شده است: این موضع به دنبال مذاکرات نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب با رئیس و شماری از اعضای کمیته مربوط به بررسی مساله سوریه اتخاذ شده است. اتخاذ تدابیر فوری برای "ممانعت از کشتار و تضمین امنیت، وحدت و تمامیت این کشور و ممانعت از دخالت‌های بیگانگان" یک امر ضروری است.

این در حالی است که العربی پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دمشق خواهان انجام اصلاحاتی در طرح اتحادیه عرب مبنی بر اعزام 500 ناظر به سوریه است

 

کد خبر 151650
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی