مجموع نظرات: ۰
شنبه ۹ مهر ۱۳۹۰ - ۱۹:۴۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق سرشماری سال 1385، هفت درصد جمعیت کشور سالمند بودندکه پیش بینی می‌شود طی 30 سال آینده، 25 درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل دهند.

سالمندان

به گزارش پخش اخبار چند رسانه‌ای واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن امامی رضوی در همایش روز جهانی سالمند با اشاره به این که برنامه ریزی‌های حوزه سلامت باید به نحوی باشد که نیازهای سلامت جمعیت سالمند به عنوان قشر آسیب پذیر تامین شود، اظهار داشت: سلامت دارای ابعاد مختلفی است و طبق تعالیم اسلام، بهتر است ابتدا به سلامت معنوی و سپس به سلامت اجتماعی و روانی سالمندان توجه شود که نتیجه آن تامین سلامت جسمانی آنان خواهد بود.

وی افزود: نگاه به مسائل سالمندی باید با توجه به مشکلات این دوران تغییر کند و در جوامع غربی مراکز نگهداری سالمندان مراکزی پویا هستند و به گسترش و تجهیز این مراکز توجه ویژه‌ای می‌شود اما در فرهنگ اسلامی، تقویت نهاد خانواده مورد توجه است.

معاون درمان با اشاره به این که در زمان‌های قدیم سالمندان ستون اصلی خانواده بودند، تصریح کرد: گذر جمعیتی و اجتماعی کشور، مشکلات و مسایل جدیدی را برای سالمندان در زمینه آسیب‌های جسمی مثل سقوط، گسترش بیماری‌های غیر واگیر مثل پوکی استخوان و فشار خون به وجود آورده که باید مورد تاکید و توجه قرار گیرد و در این زمینه پیشگیری و مراقبت‌های اولیه حرف اول را می‌زند.

امامی رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به متخصصان طب سالمندی نیاز است و این متخصصان به تنهایی نمی‌توانند دوران سالمندی را مدیریت کنند بلکه تمام رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی باید در مورد بیماری‌های دوران سالمندی آموزش ببینند.

کد خبر 147223

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار