همشهری آنلاین: رئیس جمهور گفت: سیاستمداران انگلیسی و آمریکایی حساب‌هایشان را به مردم اعلام کنند و آنچه را از مردم غارت کرده‌اند به آنها بازگردانند.

london

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ آقای احمدی نژاد پس از جلسه امروز هیئت دولت در ادامه مصاحبه خود با خبرنگاران، در خصوص وضع موجود در انگلیس و نوع رفتار دولت و پلیس این کشور با اعتراضات مردمی اظهار داشت: به مسئولان انگلیس توصیه می‌کنم توجه کنند که دنیا عوض شده است.

رئیس جمهور گفت: دوره اینکه چند سرمایه‌دار درجه یک شوند و دنیا را بچاپند و بقیه برده آنان شوند تمام شده است.

آقای احمدی نژاد با تأکید بر اینکه دولتمردان انگلیسی باید حرف مردمشان را بشنوند افزود: بخشی از مردم انگلیس طاقتشان تمام و صبرشان لبریز شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به این گونه رفتارهای دولتمردان انگلیسی، امیدی به آینده در این کشور باقی نمانده است، گفت: بحران اقتصادی را برای غارتگری درست کرده‌ و بر دوش توده مردم انداخته‌اند و سپس کسری‌ای را که پیدا شد به جای جبران، بار دیگر به دوش مردم بحران‌زده انداختند.

آقای احمدی نژاد افزود: البته شاید بگویند معترضان، اراذل و اوباش و قاچاقچی مواد مخدر هستند که در این صورت اگر انگلستان تا این قدر قاچاقچی دارد، پس باید این کشور را محاکمه کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه سیاستمداران انگلیسی مردمشان را متهم نکنند گفت:‌ حتی اگر این موضوع به خاطر کنترل مهاجرت نیز باشد، باز زشت است.

آقای احمدی نژاد با اشاره به مواردی از خشونت‌های اعمال شده علیه مردم انگلیس، به دولتمردان این کشور توصیه کرد به جای این گونه رفتارها، در کنار مردم قرار گیرند و مدیریتشان را عوض کنند.

وی افزود: انگلیسی‌ها بهتر است به جای لشکرکشی به عراق، افغانستان و لیبی و غارت نفت این کشورها، به داد مردم خودشان برسند.

رئیس جمهور با بیان اینکه اخطار من به همه است تصریح کرد: همه بدانند انسان‌ها بیدار شده‌اند و دوره استعمارگری به سر رسیده است.

آقای احمدی نژاد گفت: دوره‌ای که با فریبکاری، ذهن مردم را منحرف و دیگران را متهم کنند گذشته است.

رئیس جمهور بار دیگر با تقبیح رفتار زشت پلیس انگلیس با مردم معترض اظهار داشت: رفتار وحشیانه با مردم مطلقاً قابل قبول نیست.

وی افزود: دولتمردان انگلیسی صدای مردمشان را بشنوند و مقداری به آنان آزادی بدهند.

کد خبر 142811
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز