همشهری آنلاین: حزب‌الله در پی آغاز مانورهای گسترده ارتش رژیم صهیونیستی در امتداد مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با جنوب لبنان، نیروهای نظامی خود را به حالت آماده باش درآورد.

حزب الله لبنان نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورد

به گزارش ایرنا از جنوب لبنان، به موازات مانورهای نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در مزرهای لبنان با فلسطین اشغالی که از دیروز تحت عنوان 'نقطه تحول 5' شروع شده است، شاخه نظامی مقاومت اسلامی تدابیر نظامی وسیعی را درپیش گرفته و نیروهای خود را به مدت پنج روز از روز آغاز مانورها به حالت آماده باش درآورده است.

نیروهای حزب‌الله به دور از تحریکات و یا نقض قوانین بین‌المللی مربوط به نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل (یونیفل) مستقر در جنوب لبنان، به منظور رویارویی با هرگونه حادثه امنیتی در طول مرز با فلسطین اشغالی به حالت آماده باش درآمده اند.

در این مانورها که از چهار منطقه انجام می‌شود، برای اولین بار ساختمان پارلمان رژیم صهیونیستی به عنوان هدف فرضی مورد توجه قرار گرفته است.

'محمود قماطی' عضو دفتر سیاسی حزب الله در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در جنوب لبنان ضمن اطمینان دادن به لبنانی ها در خصوص رخ ندادن جنگ با رژیم صهیونیستی گفت: وقتی جنگ نظامی با رژیم صهیونیستی در لبنان رخ نمی دهد، این امر بدان معناست که ما در یک معادله نظامی قرار گرفته ایم که قوی تر از هرگونه حمله است.

وی افزود: مقاومت در بالاترین سطح قدرت و آمادگی قرار دارد و رژیم صهیونیستی را به هراس انداخته است.

قماطی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی برای اولین بار در تاریخ خود از ایجاد اختلال در توازن قوا به نفع مقاومت در هراس است و لذا شروع به تهدید کرده است. این رژیم از ایجاد اختلال در توازن قوا می ترسد و از این رو موضوع اقدام نظامی علیه لبنان اکنون متوقف شده است.

وی ادامه داد: به همان اندازه که مقاومت از افزایش دامنه قدرت نظامی خود که قادر به هدف گرفتن تمام فلسطین و ناوهای دریایی رژیم صهیونیستی است، صحبت می کند، به همان اندازه احتمال وقوع جنگ علیه لبنان نیز ضعیف تر می‌شود زیرا صهیونیست‌ها می‌دانند که مقامت حرف بیهوده نمی‌زند و از کمترین امکانات استفاده می‌کند. جنگ سی وسی روزه نیز تمامی حرف‌های مسؤولان مقاومت را به اثبات رساند.

قماطی تأکید کرد: امروز جنگی علیه لبنان به وقوع نمی‌پیوندد ولی این بدین معنا نیست که مقاومت دوران استراحت را طی می‌کند بلکه مقاومت در بالاترین سطح آمادگی قرار دارد.

کد خبر 138269

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی