همشهری‌آنلاین: جامعه اطلاعاتی چیست؟ این عنوان یک سخنرانی است که یکشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۰ در تهران برگزار می‌شود و به تاریخچه و تازه‌ترین تحولات این عرصه می‌پردازد

شکرخواه

این سخنرانی که تحت عنوان "جامعه اطلاعاتی؛ پیشینه و نشست‌های جهانی درباره یک مفهوم" توسط دکتر یونس شکرخواه رئیس موسسه مطالعات آمریکای شمالی و اروپا (INAES) دانشگاه تهران ارائه می‌شود در سالن حنانه دانشکده مطالعات جهان ایراد خواهد شد.

ریشه عبارت‌ جامعه ‌اطلاعاتی از جنبه تاریخی؛ خوش‌بینی و بدبینی در مورد جامعه ‌اطلاعاتی؛ مراحل تکوین و طبقه‌بندی‌های مرتبط با جامعه ‌اطلاعاتی؛ دیدگاه‌های‌ جهانی و اجلاس‌های سران‌ جهان در این زمینه از جمله مواردی است که در این سخنرانی به آنها پرداخته خواهد شد.

دکتر شکرخواه که عضو هیات رئیسه انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاتی (IRASIS) نیز هست در سخنرانی خود به مواردی دیگری نظیر یازده خط‌ عمل‌ جامعه اطلاعاتی و تحولات پس از دومین اجلاس سران جهان (post- wsis) از جمله شکل گرفتن گروه سازمان ملل درباره جامعه اطلاعاتی؛ یونسکو و جامعه اطلاعاتی؛ کمیسیون علم و فناوری برای توسعه؛ نقش‌های WGIG؛ ICANN و IGF؛ سیر نشست‌های مرتبط با حاکمیت اینترنت و چالش‌های مرتبط با بحث حاکمیت اینترنت خواهد پرداخت.

وی در این سخنرانی به فروم‌های مهمی هم که پس از سال‌های ۲۰۰۶ در پیگیری اهداف wsis برگزار شده و نیز به چشم‌اندازی که تا سال ۲۰۱۵ پیش رو هست اشاره خواهد داشت.
شرکت در این سخنرانی برای همگان آزاد است.

زمان: یکشنبه هشتم خرداد ۹۰ ساعت ۱۰ صبح

مکان: دانشکده مطالعات جهان - سالن حنانه

دانشکده مطالعات جهان در خیابان کارگر شمالی در پردیس شمالی دانشگاه تهران (ورودی غربی) قرار دارد

کد خبر 136115

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار رسانه و روزنامه‌نگاری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز