همشهری آنلاین: نائب رئیس شورای اسلامی شهر با انتقاد از افزایش محدوده زوج و فرد در پایتخت گفت: اگر قرار است با توسعه محدوده زوج و فرد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی گسترش یابد چرا خود مسئولان از این وسایل استفاده نمی کنند تا متوجه مشکلات موجود در این سیستم شوند.

به گزارش مهر، حسن بیادی در نشست خبری که در حاشیه جلسه بدون مسمتع یکشنبه  (17 بهمن) شورا برگزار شد با اشاره به این که پرداختی‌های دولت به مترو ناقص است گفت: مدیریت هزینه‌هایی که باید از طرف دولت پرداخت شود مشکل دارد و این مسئله خوب مدیریت نمی‌شود و گرنه مدیریت خود مترو مشکلی ندارد و آماده همه نوع همکاری نیز هست.

 بیادی با بیان اینکه دولت پرداخت‌هایی انجام داده افزود: بدنه دولت این مصوبات را به موقع نیاز و به اندازه تعیین شده پرداخت نمی‌کند.

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر همچنین در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر استاندار تهران مبنی بر اینکه شورای شهر قانونا حق افزایش نرخ حمل و نقل عمومی را ندارد گفت: تصویب مصوبه در اختیار شوراست و اگر برخلاف قانون باشد فرمانداری می‌تواند اعتراض کند.

 کجای کار شورای شهر غیرقانونی است

 وی با بیان اینکه در بحث قیمت بلیت اتوبوس و مترو مقرر شده یک سوم را دولت، یک سوم را شهرداری و یک سوم را شهروندان پرداخت کنند تصریح کرد: دولت در این میان سهمش را پرداخت نمی‌کند، نه به موقع و نه به اندازه، سهم مردم را هم که نمی‌گذارند به اندازه خودش پرداخت شود پس مابه التفاوت این را چه کسی باید پرداخت کند. کجای کار شورای شهر غیرقانونی است، اینجا چه کسی غیرقانونی دارد عمل می کند.

 بیادی ادامه داد: این نشان می‌دهد دستگاههای قضایی و نظارتی کار خودشان را انجام نمی دهند ما بخش خودمان را درست انجام می دهیم.

 وی افزود: برای تعیین نهایی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در صورت پرداخت یا عدم پرداخت یارانه از سوی دولت نیز زمان تعیین خواهیم کرد.

 گسترش محدوده زوج و فرد باید در شورای شهر مطرح می‌شد

 بیادی با اشاره به تصمیم گسترش محدوده زوج و فرد به منظور جلوگیری از افزایش آلودگی هوا گفت: اکثر اعضای شورای شهر معتقدند که نباید مردم را دراین مورد محدود کرد، اگر دوستان در بحث آلودگی هوا مسئله‌ای دارند اول خودشان را محدود کنند، بیش از 50 درصد آرم طرح ترافیک متعلق به دستگاههای دولتی است، این تعداد را نصف کنند.

 وی ادامه داد: گسترش محدوده زوج و فرد ابتدا باید در شورای شهر مطرح و پس از تصویب به شورای عالی ترافیک تقدیم می‌شد. شورا آماده هر نوع همکاری است اما ظاهرا دوستان قصد حذف نمایندگان مردم را دارند.

 بیادی افزود: اگر قرار است با توسعه محدوده زوج و فرد، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی گسترش یابد چرا خود مسئولان دولتی مانند برخی از اعضای شورای شهر از این وسایل استفاده نمی‌کنند تا متوجه مشکلات موجود در این سیستم شوند.

 کارت مترو در جیبم است

 نایب رئیس شورای شهر در پاسخ به خبرنگاری که پرسید کدامیک از اعضا از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند گفت: یک مورد خود من، کارت مترو در جیبم است.

 بررسی رسمی بودجه 90 از سه شنبه این هفته

 وی در ادامه اظهار داشت : بررسی رسمی بودجه سال 90 شهرداری تهران سه شنبه این هفته با حضور شهردار تهران آغاز  می‌شود.

 نایب رئیس شورای شهر در پاسخ به اینکه آیا فرصت برای بررسی بودجه کافی است گفت: بله ، پیش ازاین کمیسیون‌ها بررسی بودجه را به صورت غیر رسمی آغاز کرده‌اند. همچنین در جلسه روز سه شنبه شورای شهر قرار است مسئولان محیط زیست، وزارت بهداشت، معاینه فنی خودرو و شرکت کنترل کیفیت هوا حضور داشته باشند.

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر همچنین به اعتراض فرمانداری به مصوبه شورا درخصوص خرید و تجهیز اقامتگاه زیارتی شهرداری تهران در شهر مشهد اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون شهرداری نمی‌تواند در دیگر شهرها هزینه کند مثلا آسفالت انجام دهد اما خرید ملک ایرادی ندارد. ردیف بودجه آن نیز از طریق جابه جایی اعتبارات پروژه‌های انجام نشده در سال 89 تامین می شود.

 وخامت حال شهردار تهران و  بهبودی نسبی حال چمران

 بیادی در ادامه از وخامت حال شهردار تهران در اثر آلودگی هوا خبر داد و گفت: اوضاع عمومی چمران رئیس شورای شهر نیز بهتر شده و احتمالاً وی در جلسه علنی این هفته حضور دارند.

 وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهردار تهران جانباز جنگی و شیمیایی هستند در اثر آلودگی هوا دچار کسالت شده‌اند به همین منظور مقرر شده تا برای بررسی مجدد دلایل آلودگی هوای تهران مسئولان محیط‌ زیست، وزارت بهداشت و معاونان شهرداری در جلسه حاضر شوند.

کد خبر 127523
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز