همشهری آنلاین : مدیرکل آموزش راهنمایی وزارت آموزش و پرورش گفت: با اجرای طرح ارزشیابی توصیفی در دوره ابتدایی تا دو سال آینده ارزشیابی ترکیبی جای نمره عددی را در دوره راهنمایی می‌گیرد.

منوچهر فضلی خانی در گفتگو با خبرگزاری مهر با بیان این مطلب افزود: هم اکنون دفتر آموزش راهنمایی وزارت آموزش و پرورش بر روی مدل ارزشیابی ترکیبی که شامل نمرات کمی و کیفی است مطالعه می کند تا بتوانیم به دنبال اجرای ارزشیابی توصیفی در دوره ابتدایی این مدل را در دوره راهنمایی اجرا کنیم.

هم اکنون ارزشیابی توصیفی در دوره ابتدایی در حال اجرا است و دانش آموزان پایه اول تا سوم ابتدایی سراسر کشور به این شیوه در پایان ترم از سوی معلمان خود ارزیابی می‌شوند.

مدیرکل آموزش راهنمایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: قطعا با ورود دانش آموزان دوره ابتدایی -که هم اکنون شامل طرح ارزشیابی توصیفی شده اند- به دوره راهنمایی، طرح ارزشیابی ترکیبی اجرا می‌شود.

فضلی خانی افزود: طرح ارزشیابی ترکیبی نتیجه مطالعات داخلی و برخی از تجارب کشورهای موفق خارجی است که تا دو سال آینده اجرایی می‌شود.

وی درباره اینکه آیا ارزشیابی ترکیبی همچون ارزشیابی توصیفی دارای طرح پیش پایلوت و پایلوت است گفت: هنوز در این باره تصمیمی گرفته نشده است.

کد خبر 127019

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها