شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۹ - ۱۶:۳۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: آغاز اجرای تئاتری به نام "سایونارا" در ژاپن به دلیل حضور یک روبات انسان نما در کنار یک هنرپیشه واقعی بسیار بحث برانگیز شده است

روبات هنرپیشه

به گزارش خبرگزاری مهر، روباتی شبه انسانی به نام Geminoid F در ژاپن پا به صحنه تئاتر گذاشته است، اما آیا این روبات قادر خواهد بود مانند یک انسان نمایشی واقعی را به اجرا بگذارد؟ با در نظر گرفتن اینکه اجرای یک نمایش نیازمند به کارگرفتن تمامی احساسات شناخته شده و شناخته نشده وجود انسان است.

نقش این روبات در نمایش "سایونارا" کوتاه بوده و وی در تمامی طول حضورش بر روی صحنه نشسته است و حرکاتش از پشت صحنه توسط فردی کنترل می‌شود.

"بریرلی لانگ" هنرپیشه‌ای که در این تئاتر با Geminoid هم بازی است می‌گوید به هیچ وجه احساس وجود انسانی دیگر را در کنار خود ندارد و بر روی صحنه خود را کاملا تنها احساس می‌کند.

 زمانی بود که کارهای تولیدی تنها کارهایی به شمار می‌رفتند که کارگران باید نگران از دست دادن آنها می‌بودند. از آن زمان تا به حال روبات‌ها در مشاغل مختلفی جایگزین انسان‌ها شده‌اند، متصدی پذیرش هتل، راننده، پرستار و اکنون شاید این روبات قصد دارد موجی از نگرانی را برای هنرپیشه‌های تئاتر و سینما نیز به وجود آورد.

کد خبر 120590
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز