شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: سازمان ناسا طی قراردادی 79 هزار دلاری روباتی به نام روبوتسپین را به منظور فعالیت در مرکز فضایی کندی در فلوریدا به استخدام درآورد.

robot


ناسا قراردادی به ارزش 79 هزار دلار را به شرکتی روباتیک عرضه کرد تا این شرکت روباتی انسان نما و هوشمند را برای خوشامدگویی و راهنمایی مهمانان این سازمان در مرکز فضایی کندی در اختیار ناسا قرار دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر، روبات 1.80 متری «روبوتسپین» که از ظاهر و رفتاری کاملا شبیه به انسان برخوردار است از پاییز سال جاری به استخدام سازمان فضایی ناسا در خواهد آمد.
این روبات می تواند به راحتی با انسانها تعامل برقرار کرده و با آنها گفتگو کند و در عین حال با کمک پمپ هایی که مانند رگهای خونی سرتاسر بدن او را فراگرفته اند، می تواند به راحتی اعضای بدنش را مشابه حرکات بدن انسان، حرکت داده و ارتباط موثرتری با افراد برقرار کند.
چشمهای روبوتسپین نیز به چشمهای انسان شباهت دارد با این تفاوت که با استفاده از نمایشگرهای تلفن همراه ساخته شده اند و احساسات و حرکات آن قابل کنترل است.
«ویل جکسون» مدیر شرکت سازنده روبوتسپین، روباتها را رسانه ای ارتباطاتی مشابه سینما و تلویزیون می داند. اولین روبوتسپین در سال 2006 تولید شد و از آن زمان تا کنون شرکت Engineered Arts پانزده دستگاه از این روبات را به فروش رسانده است.
این روبات قرار است در پایگاه فضایی کندی میزبان مهمانان سازمان فضایی آمریکا باشد تا به آنها خوشامد گفته و به سوالات آنها پاسخ دهد.
بر اساس گزارش تلگراف، شرکت سازنده روبوتسپین در سطح جهانی رقبایی مانند شرکت هوندا با روبات آسیمو و شرکت بوستون داینامیکز با روبات پتمن دارد.

 

کد خبر 116272

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فناوری‌

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز