همشهری آنلاین: علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی نسبت به اهانت به قرآن کریم، به دولت آمریکا هشدار داده و گفت: دست از حمایت اینگونه اقدامات وحشیانه بردارید وگرنه باید منتظر پاسخ کوبنده مسلمانان جهان باشد.

متن کامل پیام رییس مجلس به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اهانت به کتاب آسمانی مسلمانان، توسط عده‌‌ای افراطی و تحت حمایت پلیس آمریکا، ماهیت دولت منحط این کشور را بیش از همیشه آشکار ساخت. حتی دیر باورترین انسان‌ها نیز به توحش و بی‌فرهنگی سران این رژیم ایمان آورند.

همگان به یاد دارند که بوش رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده پس از حادثه 11 سپتامبر، با بیانی صریح آغاز جنگ صلیبی را اعلام کرد و با حمله به دو کشور اسلامی صدها هزار مسلمان را قتل عام و آواره کرد. پس از وی، خلف او با نقابی نو و شعار تغییر وارد صحنه شد و برای همدل نشان دادن خود با مسلمانان به برخی کشورهای اسلامی سفر کرد و عده‌ای نیز ساده‌لوحانه، ادبیات جدید دستگاه حاکمه آمریکا را باور کرده و فراموش کردند که اوباما، محصول همان حکومتی است که سایر روسای جنگ افروز آمریکا، از آن بیرون آمده‌اند.

امروز نیز شکست مفتضحانه ارتش آمریکا در عراق و افغانستان، همراه با ناکامی‌های فراوان این رژیم در مقابله با ملت‌های ایران، لبنان، فلسطین و پاکستان، حاکمان آمریکا این محور شرارت را به رفتارهای جنون آمیز وادار کرده است.

هتک حرمت قرآن کریم اقدامی وحشیانه و نشانگر بربریت در عصر مدرن است و مدعیان آزادی و دموکراسی، با سکوت در مقابل بی‌احترامی به کتاب مقدس مسلمانان، سبب تحریک عواطف انسان‌های آزادی‌خواه و تشدید موج جدید تنفر و انزجار جهانی، علیه آمریکا شدند.

بدون شک وقوع این حادثه تلخ و زشت موجب خدشه به احساسات معنوی و مذهبی صدها میلیون مسلمان و تمامی پیروان ادیان الهی خواهد شد که جبران آن بسیار سخت بوده و زمامداران و دولتمردان آمریکا اگر تدبیر نکنند فرجام سختی در پیش خواهند داشت.

این اقدام بی‌شرمانه، همچنین نشان از ضعف و درماندگی سران جبهه استکبار دارد؛ آنها که به عنوان مثال هرگونه اظهار نظر درمورد هولوکاست را به بهانه توهین به عواطف یک قوم چند میلیونی جرم دانسته و محققین را مجازات می‌نمایند، اما از آتش زدن و توهین به مقدس‌ترین کتاب عالم بشریت که بیش از یک و نیم میلیارد نفر پیرو آن هستند، حمایت می‌کنند، غافل از آنکه "یریدون لیطفئوا نور الله بأفواههم و الله متم نوره و لو کره الکافرون".

سران استکباری غرب خوب می‌دانند که جهان اسلام و امت بیدار مسلمان، دست‌های پشت پرده‌ این جنایت را به وضوح می‌شناسد و آنان هرگز نمی‌توانند به بهانه آزادی بیان از مسئولیت خود در مقابل این اهانت بزرگ شانه خالی کنند و قطعا ملت‌های مسلمان در مقابل توهین به بزرگترین مقدسات خود ساکت نخواهند نشست.

از روسا و نمایندگان پارلمان‌های جهان اسلام انتظار دارم، نسبت به این جنایت بی‌سابقه، واکنش قاطع و سریع نشان دهند، تا بدخواهان بدانند، مسلمانان قدرت دفاع از خود و دین خدا را دارند.

اینجانب این اقدام زشت و گستاخانه را به پیشگاه مقدس حضرت ولی الله الاعظم - عجل الله تعالی فرجه الشریف - ، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، ملت شریف ایران و همه مسلمانان و آزادگان جهان تسلیت عرض می‌نمایم و به دولت آمریکا هشدار می‌دهم، دست از حمایت از اینگونه اقدامات وحشیانه برداشته وگرنه منتظر پاسخ کوبنده مسلمانان جهان باشد.

کد خبر 115974
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز