سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۰۴:۳۱
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: دانشمندان قصد دارند با بررسی دقیق ژنتیکی نوجوانی که 17 سال از زمان تولدش می‌گذرد اما بدن و مغزش به اندازه یک کودک یک ساله باقی مانده است رازهای مرتبط با سالخوردگی و درمان‌هایی برای بیماری‌های ناشی از این رویداد طبیعی را کشف کنند

به گزارش مهر، بروک گرینبرگ دختری 17 ساله که در بدنی 76 سانتیمتری و ذهنی به بلوغ ذهن کودکی یک ساله گرفتار شده است و اختلالی به نام سندروم ایکس دارد به گونه ای اتفاقی در جریان کشف جدید علمی قرار گرفته است.

مطالعه بر روی DNA این دختر 17 ساله نشان داده است اختلالی که او از آن رنج می‌برد با معیوب بودن ژنی که مسئول رشد و سالخوردگی در دیگر انسان‌ها به شمار می‌رود در ارتباط است. دانشمندان امیدوارند با بررسی بیشتر DNA این بیمار دیدگاهی جدید را در رابطه با فرایند سالخوردگی به دست آورده و به ارائه درمان‌های جدیدی برای مداوای بیماری های ناشی از این رویداد طبیعی بپردازند. [چطور سالخوردگی سالم داشته باشیم؟]

طی کنفرانس انجمن سلطنتی انگلستان که در هفته جاری در لندن آغاز خواهد شد بسیاری از محققان فرایند کهولت سن با حضور در این کنفرانس درباره نتایج به دست آمده از پرونده بروک به بحث و گفتگو خواهند پرداخت تا به این شکل بتوانند برخی از اسرار سالخوردگی و رشد را آشکار سازند.


شخص در آغوش دختری 17 ساله در بدنی 76 سانتیمتری و ذهنی به بلوغ ذهن کودکی یک ساله است (خواهر بزرگتر در آغوش خواهر کوچکتر)

به گفته محققان یک جهش ژنتیکی رشد و بزرگ شدن این بیمار را تحت کنترل دارد و در صورتی که بتوان ژنوم او را با یک ژنوم عادی مقایسه کرد شاید بتوان به ژن‌های جهش یافته و معیوب دست پیدا کرده و به چگونگی عملکرد و کنترل احتمالی آنها پی‌برد.

محققان معتقدند در نهایت این مورد شانسی خواهد بود تا بتوان به کمک آن پاسخ برخی از پرسش‌ها را درباره میرا بودن انسان مورد بررسی قرار داد.

بر اساس گزارش تلگراف، نتایج نهایی این تحقیقات شاید منجر به کشف شیوه‌های درمانی شود که می‌توانند عمر طولای‌تری را برای انسان‌ها به ارمغان آورند.

کد خبر 107126

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار