همشهری‌آنلاین: کاخ کرملین تصاویری از رئیس جمهور و نخست وزیر روسیه را در یک باشگاه ورزشی منتشر کرده که احتمالا هدف از آن تقویت چهره خشن و مردانه پوتین در شرایطی است که محبوبیتش رو به افول است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با پوشیدن یک تی‌شرت سفید، شلوار ورزشی و کفش ورزشی بر روی دستگاه‌های بدنسازی دیده می‌شود و به نظر می‌رسد این اقدام نمایشی تبلیغاتی در راستای تصاویر پیشین باشد که پوتین را برهنه در حالت اسب سواری، شکار ببر و سوار بر جت فراصوت نشان می‌داد.

در تصاویر منتشر شده کرملین، پوتین و دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه پس از پایان تمرین خود در استراحت‌گاه پوتین در نزدیکی سوچی، به کباب کردن گوشت و نوشیدن چای مشغول شدند.

محبوبیت پوتین به دلیل اقتصاد کساد و سقوط آزاد روبل که ارزشش به نیم کاهش یافته، از سال گذشته و در پی کاهش قیمت نفت و تحریم‌های غرب بر سر نقش مسکو در بحران اوکراین، آسیب دیده است.

با این حال با وجود مشکلات پدید آمده برای روسیه، نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که پوتین هم‌چنان از محبوبیت بالایی برخوردار است و 72 درصد از روس‌ها او را تایید می‌کنند اما این میزان از 76 درصد در ماه مه ،کاهش یافته است.

براساس نظرسنجی مرکز لوادا، محبوبیت پوتین در نوامبر 2013، 61 درصد بود که از زمان روی کار آمدن او برای اولین بار به عنوان رئیس‌جمهور در سال 2000 بسیار کمتر است. اما محبوبیتش از اوایل سال گذشته به 80 درصد رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.