چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: پوتین،رئیس‌جمهور روسیه با انتقاد از واشنگتن برای خودداری کردن از همکاری با روسیه در ارتباط با سوریه،گفت: برخی از شرکای ما کله پوک هستند و مغزشان درست کار نمی‌کند.

putin

ولاديمير پوتين،رئیس‌جمهور روسیه در یک کنفرانس سرمایه‌گذاری با بیان این‌که مسکو تشنه رهبری بر سوریه نیست، تاکید کرد که همکاری موجود با کشورهای غربی درباره درگیری سوریه کافی نیست.

رئیس‌جمهور روسیه گفت: مسکو ، واشنگتن و اروپا باید گفت‌وگوی سیاسی میان طرف‌های درگیر سوریه را ترغیب کنند.

او افزود: ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا نتوانست پیشرفتی را حاصل کند. ما بر سر رهبری سوریه با کسی رقابت نمی‌کنیم بلکه می‌خواهیم در مبارزه با تروریسم سهمی داشته باشیم.

پوتین همچنین تاکید کرد که ترکیه یکی از مهم‌ترین شرکای روسیه است و مسکو باید به دنبال راه‌هایی برای برقراری ارتباط با ترکیه با هدف مبارزه با تروریسم باشد.

پوتین با اشاره به روابط روسیه و ترکیه گفت: شرکت‌های ترکیه در روسیه به میزان 12 میلیارد روبل سرمایه گذاری کرده‌اند. در مقابل ما نیز به ترکیه گاز صادر می‌کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز،او با درخواست مبارزه مشترک علیه تروریسم گفت: باید بدانیم که روابط خود را با ترکیه در راستای مبارزه با ترور چگونه سازماندهی کنیم. ترکیه در این‌باره در مورد مسئله کردها بسیار نگران است ما این نگرانی‌ها را درک می‌کنیم و آماده‌ایم که در یک برنامه مشترک این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم. در حال حاضر وزارت دفاع دو کشور با هم ارتباط دارند. امیدوارم که این ارتباط باعث ایجاد هماهنگی شود اما این همکاری‌ها و هماهنگی‌ها را نیز باید در سطح سیاسی به دست آوریم.

رئیس‌جمهور روسیه اضافه کرد: ترکیه برای روسیه اولویت دارد و دو دوست خوب هستند. سالیان سال است که روابط دو کشور در سطح خوبی ادامه دارد.

پوتين در ادامه تاکید کرد که سوال‌هايی درباره کمک تسلیحاتی آمریکا به ارتش آزاد سوریه که در دستان تروریست‌هاست، وجود دارد.

او توضيح داد: هیچ پاسخی از واشنگتن درباره مناطقی که باید هدف بگیرد دریافت نکرده‌ایم.

پوتين با اشاره‌ به این‌که واشنگتن از اشتراک اطلاعات درباره سوریه خودداری کرده، گفت: با این وضعیت ما چطور می‌توانیم با یکدیگر همکاری کنیم؟

کد خبر 310418

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha