سه‌شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس‌جمهور روسیه به ستایش از سپ بلاتر پرداخت و او را شایسته دریافت جایزه نوبل دانست.

بلاتر پوتین

به گزارش ایسنا، فدراسیون بین‌المللی فوتبال روزهای بسیار سختی را پشت سر می‌گذارد. سپ بلاتر، رئیس فیفا بعد از اتهامات زیادی که به این نهاد بین‌المللی وارد شد در نهایت تسلیم و مجبور شد که از کرسی ریاست فیفا کناره‌گیری کند.

یکی از شائبه‌برانگیزترین تصمیماتی که باعث شد تا بسیار چهره فیفا را مخدوش و لکه‌دار نشان بدهند، دادن میزبانی جام جهانی به دو کشور قطر و روسیه بود. هر چند سپ بلاتر ،رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال تاکید می‌کند که میزبانی در سلامت کامل به دو کشور روسیه و قطر داده شده است اما در این میان بسیاری هستند که از تبانی و فساد سخن به میان می‌آورند.

هر چند بلاتر دشمنان و یا بهتر است بگویم منتقدان زیادی دارد اما در این میان کسانی هم هستند که از او حمایت می‌کنند. یکی از کشورهایی که به شدت از بلاتر حمایت می‌کند، روسیه است که شائبه‌های زیادی درباره میزبانی این کشور از جام جهانی 2018 به گوش می‌رسد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به ستایش از بلاتر پرداخت و او را شایسته کسب جایزه نوبل دانست.

او در گفت‌وگویی که با تلویزیون رسمی این کشور داشت، عنوان کرد: همه ما می‌دانیم که بلاتر در چه شرایطی قرار گرفته است. نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم اما باید تاکید کنم که اصلا نمی‌توانم قبول کنم که بلاتر در قضیه فساد و تبانی فیفا دست داشته است.

او ادامه داد: بر این باورم که افرادی مانند سپ بلاتر و همچنین روسای فدارسیون‌های کشورهای بزرگ شایسته ستایش هستند. اگر کسانی باشند که شایسته دریافت جایزه نوبل باشند، بدون شک چنین افرادی هستند.

رئیس فدارسیون بین‌المللی فوتبال فیفا پیش از این تاکید کرد که میزبانی جام جهانی 2018 به درستی به کشور روسیه داده شد و فیفا هیچ‌گونه تصمیمی برای رای گیری مجدد ندارد.

کد خبر 302383

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha