همشهری‌آنلاین: یک مرد چینی تنها با استفاده از یک طناب برای خودش رختخواب درست کرده و در آن به راحتی می‌خوابد. او علاوه بر خوابیدن ،زوی این طناب کتاب می‌خواند و با رهگذرانی که از کنارش رد می‌شوند گپ هم می‌زند.

 مهر نوشت: در حالی که همه ما در زمان خواب برای پیدا کردن منطقه‌ای دست‌نیافتنی یا همان «نقطه شیرین خواب» در رختخواب مدام غلت می‌زنیم؛ آقای «لیانگ یانگو» می‌تواند خیلی راحت و با آرامش کامل روی یک طناب بخوابد و خواب‌های خوش ببیند. تخت‌خواب این مرد 51 ساله طنابی از جنس نایلون است که بین دو درخت کشیده شده است.

نام مستعار آقای یانگو «کونگ‌فو من» است. او رخت‌خوابش را در یکی از پارک‌های استان «ژجیانگ» چین پهن کرده‌است. او طوری روی رختخوابش می‌خوابد که انگار در منطقه وسیعی به آرامی دراز کشیده‌است. گاهی اوقات هم چیزی در دستش می‌گیرد در حالی که دست دیگرش روی سینه‌اش قرار دارد و با این حال تعادلش را به خوبی حفظ می‌کند. آقای یانگو قادر است در رختخواب عجیب و غریبش دست و پا بزند و حتی بدون در نظر گرفتن موقعیتش، دستش را هم به نشانه سلام برای رهگذران تکان دهد.

صبح ها که رهگذران زیادی برای ورزش‌کردن به پارک محل اقامت او می‌آیند با دیدن "كونگ‌فو من" شگفت زده می‌شوند. آنها با یانگو گپ می‌زنند و چند عکس یادگاری هم می‌گیرند. او خودش را موظف می‌داند که با مردم ارتباط خوبی داشته‌باشد. او با مردم به گرمی صحبت می‌کند در حالی که می‌تواند به خوبی خودش را روی طناب كنترل کند و نیفتد. او تازگی‌ها برای خبرنگارانی که سراغش می‌آیند تکنیک‌هایی از کونگ فو هم نمایش می‌دهد تا بیشتر موجب شگفتی آنها شود.

آقای یانگو می‌گوید ابتدا برای انجام این‌کار و برای این‌که بتواند تعادلش را حفظ کند به سه طناب احتیاج داشته. اما کم‌کم تصمیم گرفته که مهارتش را در این کار بیشتر کند تا بالاخره توانسته با تعادل کامل روی یک طناب به راحتی دراز بکشد. البته او برای رسیدن به این مهارت چندین بار هم زمین خورده است.

سه سال پیش پزشکان تشخیص دادند که آقای یانگو به سرطان گلو مبتلا شده. با این‌که عمل جراحی‌اش موفقیت‌آمیز بود، اما پزشکان به او گفتند اگر خوب استراحت نکند، ممکن است تا شش ماه بیشتر زنده نماند. درمان این بیماری تمام پس‌اندازهای آقای یانگو را خالی کرد و بعد از آن او توانایی کار کردن هم نداشت. اما تصمیم به کسب این مهارت گرفت تا تبدیل به «مرد تعادل» شود. او حالا معتقد است که یادگرفتن این مهارت به بهبودش کمک زیادی کرده است.

لیانگ یانگو معتقد است هرکسی می‌تواند این کار را یاد بگیرد و انجام دهد. فقط نکته مهم، دور کردن افکار مزاحم و تمركز كردن است.

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

برچسب‌ها

۲۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۰