همشهری آنلاین: اسکان موقت در خانه متحرک مینیاتوری موسوم به خانه سه چرخه‌ای امکانات اولیه زندگی را در کمترین فضای ممکن فراهم می‌کند.

ایسنا نوشت: خانه سه چرخه‌ای (Tricucle House) توسط گروه معماری PIDO طراحی و در نمایشگاه پکن معرفی شده است.

برخلاف خودروهای کاروان، خانه سه چرخه‌ای فضای زیادی اشغال نکرده و کاربر علاوه بر در اختیار داشتن فضای مناسب برای استراحت، در طول روز نیز به‌راحتی در سطح شهر دوچرخه سواری می‌کند.

این خانه آکاردئونی شکل با بدنه تاشو از جنس پلی‌پروپیلن ساخته شده است که علاوه بر استحکام، فضای کافی برای قرار دادن امکانات مختلف از جمله قفسه، میز، تختخواب، صفحه اجاق برقی و حتی وان حمام را فراهم کرده است.

بخش‌های مختلف خانه به‌راحتی قابل تغییر هستند؛ به طور مثال قفسه‌ها قابلیت تبدیل شدن به میز غذاخوری و سپس تبدیل به تختخواب را دارند تا حداکثر فضای ممکن برای کاربر در طول روز و شب فراهم شود.

در فضای داخلی خانه وان کوچک برای استحمام، ظرفشویی و صفحه اجاق برقی در نظر گرفته شده است، اما نحوه تأمین آب و برق سیستم هنوز اعلام نشده است؛ با این حال بدنه پلی‌پروپیلن امکان استفاده از نور محیط اطراف را فراهم می‌کند.

 همچنین امکان اتصال دو خانه سه چرخه‌ای به یکدیگر برای افزایش فضای داخلی در نظر گرفته شده است.

طرح دیگری که توسط این گروه معماری ارائه شده است، باغ سه چرخه‌ای (Tricycle Gardens) شامل فضای سبز کوچک در پشت یک سه چرخه است که در ترکیب با خانه سه چرخه‌ای، فضای دلنشین مانند یک خانه کوچک را ایجاد می‌کند.

برچسب‌ها

۲۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۹