همشهری‌آنلاین: نسل آینده تلفن‌های و تبلت‌ها می‌توانند از دکمه های شفاف و واقعی برخوردار شوند که بر حسب نیاز از صفحه بیرون می‌آیند و سپس ناپدید می‌شوند.

تاکتوس، یک شرکت تازه کار آمریکایی مستقر در کالیفرنیا اقدام به ابداع یک صفحه از دکمه‌های شفافی کرده که از صفحه لمسی بالا می‌آید و پس از استفاده ناپدید می‌شود.

به گزارش مهر، این شرکت مدعی شده است که این صفحه درست اندازه صفحه کلید لمسی است اما یک لایه از دکمه‌های شفاف روی آن ظاهر می شود.

این فناوری می تواند در تبلت‌ها، تلفن‌ها و دستگاه های کنترل از راه دور استفاده شود و حتی می تواند این امکان را فراهم کند که از صفحات لمسی به عنوان یک ابزار موسیقی استفاده کرد.

شرکت تاکتوس این فناوری را به عنوان نخستین نوع در جهان توصیف کرده که می تواند به ناکارآمدی کنترل کنونی صفحات لمسی پاسخ دهد.

این فناوری با ارائه دکمه های فیزیک که از سطح صفحه بالا می آیند می تواند بعد جدید به صفحات لمسی ببخشد. این درحالی است که این دکمه ها برحسب نیاز بالا آمده و پس از آن پایین می روند و از روی صفحه محو می شوند.

درحالی که صفحات لمسی کنونی بسیار باریک هستند و از لایه های فوق باریک تشکیل شده اند، شرکت تاکتوس مدعی شده است که این لایه که به صفحات لمسی می افزاید نیز بسیار باریک است و نیازی به تغییر حسگرهای صفحات کنونی نیست.

با این دکمه ها کاربر می تواند به سادگی پیامک ارسال کرده و دکمه ها را هنگام نوشتن حروف به معنای واقعی فشار دهد.

وقتی این دکمه ها ناپدید می شوند سطح صاف و بدون برآمدگی صفحه لمسی بار دیگر نمایان می‌شود.

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

۱۹ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۱۸