همشهری آنلاین- ندا شریف: برای حداکثر استفاده از فضای محدود آشپزخانه، روش‌های زیر به شما کمک خواهد کرد موادغذایی، وسایل آشپزی و چیزهای ریز را در جای مناسب قرار دهید و در موقع نیاز به راحتی آن‌ها را پیدا کنید.

 

- با در نظر گرفتن چند قفسه، ضمن ایجاد فضای اضافی، جلوه بیش‌تری به آشپزخانه دهید. در قسمت‌های بالا، ظروف زیبای رنگی هماهنگ یا متضاد با رنگ آشپزخانه را بگذارید و در قسمت‌های پایین وسایل برقی را نزدیک پریز برق قرار دهید تا به راحتی بدون جابه‌جایی بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

- از فضای زیر سینک حداکثر استفاده را ببرید. با قرار دادن قفسه‌ فلزی آماده که بر روی در کابینت سوار می‌شود، جای مناسبی برای وسایل شوینده پرمصرف خواهید داشت.

- با استفاده از یک سبد چوبی در دار نزدیک دستگاه قهوه‌ساز، وسایل مربوط به آن از لیوان گرفته تا قهوه، شکر و غیره را قرار دهید. به این ترتیب همه وسایل یک جا بوده، صبح‌ها دسترسی راحت‌تری به آن‌ها خواهید داشت.

- از فضای بین پایین کابینت تا کف زمین که معمولا نادیده گرفته می‌شود، استفاده نمایید. با نصب کشوهای باریک در این فضا چیزهای اضافی مانند وسایل نقاشی و کاردستی بچه‌ها یا وسایل شیرینی‌پزی و غیره را قرار دهید.

- از ظرف‌های در دار طلقی در اندازه‌های مختلف برای نگه‌داری مواد غذایی خشک استفاده کنید. مواد غذایی را از جعبه آن‌ها به داخل ظرف‌ها بریزید. اطلاعات مورد نیاز روی جعبه شامل نحوه مصرف و ارزش غذایی آن‌ها را بریده، بیرون ظرف بچسبانید.

- با استفاده از سبدهای سبک پلاستیکی و قرار دادن مواد غذایی به تفکیک در داخل آن‌ها، نهایت استفاده را از فضای فریزر ببرید. روی سبدها و مواد غذایی برچسب بزنید. ماژیک و برچسب‌ها را در دسترس قرار دهید.

- با قرار دادن قفسه‌های باریک در داخل در کابینت‌های سرتاسری و بلند، مشکل جا برای شیشه‌های کوچک ادویه حل شده، از هر سانتی‌متر حداکثر استفاده را خواهید کرد.

- هنگامی که فضای آشپزخانه شما کوچک است از کشوهایی با ارتفاع‌های مختلف استفاده کنید. با قرار دادن جعبه یا پاکت‌های در اندازه‌های مناسب به صورت صاف، از کشوها نهایت استفاده را ببرید.

- برای حوله و دستمال‌ها جای جداگانه‌ای در نظر بگیرید. بهتر است برای سهولت و دسترسی راحت‌تر، از میله‌های کشویی استفاده کنید تا امکان خشک شدن آن‌ها در هوای باز فراهم شود.

- حتما لازم نیست اندازه کابینت‌ها با هم برابر باشد. مجموع لوازم برقی و وسایل مربوط به آن‌ها را در قسمت‌های مربع شکل قرار دهید.

- از فضای اضافی دیوار استفاده کنید. با نصب یک صفحه میله‌ای وسایل پرمصرف مانند تابه‌ها، قابلمه‌ها و ادویه‌ها را در دسترس بگذارید. 

 http://www.bhg.com

برچسب‌ها

برچسب‌ها

۱۱ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۴