همشهری آنلاین: یک محقق اهل پرو اعلام کرد که موفق به کشف یک اسکلت مومیایی شده که به گفته پزشکان متعلق به یک غیر انسان یا شاید یک بیگانه فضایی است

 

در یک موزه خصوصی انسانی شناسی واقع در منطقه "آنداهویایلیلاس" در استان "کوئیسپیکانکی" در پرو، یک دانشمند علم انسان شناسی به نام "رناتو ریکولم داویلا" از کشف یک موجود مومیایی شده خبر داد که از ویژگی‌های انسانی برخوردار نیست.

 

این محقق توضیح داد که طول  بدن این موجود 50 سانتیمتر بوده و دارای یک سر مثلثی شکل و حفره های چشم بسیار بزرگ است.

همچنین نرمه سر این مومیایی بسیار بازتر از آن چیزی است که بتوان گفت متعلق به یک کودک است، درحالی که ویژگی نرمه سر تنها در کودکان کمتر از یکسال دیده می‌شود. از سویی دیگر، این مومیایی دو دندان آسیای بسیار بزرگ دارد که تنها افراد بزرگسال می توانند مشابه آن را داشته باشند.

وی در یک مصاحبه رادیو تلویزیونی اظهار داشت: "این مومیایی ظاهر انسانی ندارد چراکه سر آن مثلثی شکل بوده و نسبت به بدنش بسیار بزرگ‌تر است. در ابتدا فکر می‌کردم که یک کودک را پیدا کرده‌ام اما پزشکان اسپانیایی و روسی که برای بررسی آن آمدند تائید کردند که این موجود واقعاً یک غیر انسان است."

وی افزود: "هرچند بررسی‌های این پزشکان سطحی بود اما آشکار است که این ویژگی‌ها با هیچ گروه نژادی در دنیا سازگار نیست."

به گزارش خبرگزاری مهر، باقیمانده‌های کره چشم راست به این دانشمندان کمک خواهد کرد که ژنتیک DNA این موجود را شناسایی و تعیین کنند که آیا این مومیایی متعلق به یک انسان است یا خیر.

توضیح دیگری که می‌توان برای این کشف عجیب ارائه کرد این است که این جمجمه به عنوان بخشی از یک آئین قبیله‌ای، بدشکل شده باشد.

درحقیقت قبیله‌ای، 9 هزار سال قبل در کوه‌های آند پرو می‌زیسته‌اند که از روش تغییر شکل استخوان پس سری به شکل مثلثی کشیده، استفاده می‌کرده‌اند.

این قبیله برای دست یافتن به این قالب جمجمه، سر نوزاد که را بسیار نرم است در یک پارچه کتانی سفت می‌بستند. در مواردی که فشردگی جمجمه بالا بود سر در میان دو تکه چوب قرار می‌گرفت. این کتان یک ماه پس از تولد به سر نوزاد بسته می‌شد و برای شکل گرفتن جمجمه حداقل شش ماه باقی می‌ماند.

به گفته محققان، نتایج نهایی آزمایشات DNA این مومیایی تعیین می‌کند که آیا ما در دنیا تنها هستیم و یا بیگانگان فضایی از هزاران سال پیش در زمین تردد داشته‌اند.

این خبر در شرایطی اعلام شد که هفته گذشته کاخ سفید سرانجام در پاسخ اعتراض 5 هزار آمریکایی که از دولت این کشور خواستند تا واقعیت را درباره وجود یوفوها اعلام کند، اظهار داشت که بیگانگان وجود ندارند.

به گفته کاخ سفید، دولت آمریکا تاکنون هیچ سندی دال بر اینکه خارج از سیاره ما حیات وجود دارد و یا اینکه یک حضور فرازمینی با ما تماس گرفته و یا با نژاد بشر ملاقات کرده باشد نیافته است. همچنین هیچ اطلاعات قابل قبولی به عنوان شاهد و یا دلیلی برای وجود آنها در دست ندارد و در واقع بیگانگان تاکنون خود را از آگاهی بشر پنهان کرده‌اند.

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دانش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

برچسب‌ها

۲۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۰