دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان ایتالیایی ادعاهای موجود درباره مومیایی سیسیلی که گفته می‌شود هرروز چشمانش را باز و بسته می‌کند را رد کردند.

براساس گزارش ديسكاوري، اين ادعاي عجيب پس از فيلمبرداري مداوم و روزانه از اين موميايي كه به كودكي دو ساله تعلق دارد، مطرح شد و سال‌ها است كه به آن دامن زده شده‌است. اين هفته نيز روزنامه‌هاي ايتاليايي دوباره اعلام كردند روزاليا لامبوردو، موميايي دختربچه دوساله‌اي كه در سال 1920 درثار ابتلا به ذات‌الريه جانش را از دست داده، در طول يك روز بارها پلكش را باز و بسته مي‌كند تا چشمان آبي‌رنگ و سالمش ديده شوند.

روزاليا كه يكي از سالم‌ترين موميايي‌هايي است كه در جهان وجود دارد، مشهورترين موميايي از هشت‌هزار موميايي است كه در كاتاكومب‌هاي (دخمه‌هايي مملو از قبر) نهفته در زير معبد كاپوچين در پالرمو سيسيل وجود دارند.

مومیایی

اين موميايي كه زيباي خفته نامگذاري شده‌است، دختربچه‌اي دو ساله است كه گويي درحال چرت‌زدن است. صورت آرام اين كودك دوساله را تارهاي موي مجعد و طلايي رنگي احاطه كرده و روبان موهايش هنوز روي سرش ديده مي‌شود.

سال‌ها است كه شايعه شده اين موميايي كوچك در طول روز چشم‌هايش را باز و بسته مي‌كند، شايعه‌اي كه در نهايت توسط محققان ايتاليايي رد شد. به گفته سرپرست كاتاكومب‌هاي كاپوچين، اين پديده در حقيقت خطاي ديدي است كه در اثر فيلتر شدن نور توسط شيشه محافظ موميايي ايجاد مي‌شود.

از آنجايي كه چشمان چشمان اين كودك كاملا بسته نشده‌است، فيلتر شدن نور توسط شيشه محافظ موميايي توهم باز و بسته شدن چشم اين كودك را ايجاد مي‌كند.

کد خبر 263484

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha