همشهری‌آنلاین: افزایش ایمنی شبکه وایرلس، تغییر مداوم رمز عبور و کپی گرفتن از اطلاعات موجود بر روی رایانه از جمله پشنهاداتی است که برای افزایش ایمنی کاربران رایانه در سال 2010 ارائه شده است.

به گزارش مهر، نشریه رایانه‌ای Which لیستی 10 گزینه‌ای از دستورالعمل‌هایی که می‌تواند به افراد کمک کند تا در سال جدید میلادی در هنگام استفاده از رایانه ایمنی بیشتری داشته باشند ارائه کرده است.

این پیشنهادات شامل ایده‌هایی برای کاهش هزینه‌ها مانند استفاده از نرم افزارهای آنتی ویروس رایگان و دیگر تجهیزات ایمنی است. به گفته سارا کیدنر دبیر این نشریه در صورتی که کاربران این توصیه‌ها را به کار بگیرند می‌توانند آرامش استفاده از رایانه‌های رایگان را تجربه کرده و هیچ هزینه‌ای را بابت تعمیر رایانه‌ها پرداخت نخواهند کرد.

این 10 پیشنهاد و دستور‌العمل به این شرح ارائه شده‌اند:

1- شبکه وایرلس خود را ایمن کنید.

2- نرم افزار Windows Security Essential مایکروسافت را به عنوان نرم افزار ایمنی رایگان دانلود کنید.

3- از فایل‌های مهم در رایانه خود به صورت متداول بک‌آپ تهیه کنید.

4- از حساب‌های ایمیلی مانند گوگل یا یاهو استفاده کنید زیرا استفاده از این سرویس‌ها امکان تغییر دادن ISP را افزایش خواهد داد. [چطور ایمیل کار می‌کند؟]

5- کلمه رمز‌ آنلاین خود را به صورت مداوم تغییر دهید. [چطور کلمه عبور خود را حفظ کنیم؟]

6- برای استفاده از راهنمایی‌های تکنیکی برای تعمیر رایانه خود به شماره‌های پر هزینه تماس نگیرید. در عوض به دنبال شماره تماس‌های ارزان قیمت‌تر باشید و یا به آدرس‌های اینترنتی مرتبط رجوع کنید. [چند نکته درباره کامپیوتر]

7- دوستان و خانواده خود را با کمک یک تقویم آنلاین ساماندهی کنید.

8- برنامه‌های رایگان آنتی ویروس AVG را دانلود کنید، این کار می‌تواند سالانه 40 پانود از هزینه‌های مرتبط با رایانه شما بکاهد.

9- رایانه خود را به صورت مرتب تمیز کنید زیرا یک صفحه کلید کثیف قادر به نگهداشتن مقادیر بیشتری از آلودگی نسبت به دیگر سطوح آلوده است. [چطور با کامپیوتر کار کنیم؟]

10- در نهایت در صورتی که به دنبال شغل جدیدی هستید از شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌های آنلاین کاریابی استفاده کنید زیرا توانایی این سایت‌ها نسبت به شیوه‌های قدیمی کاریابی بسیار بالاتر است.

کد خبر 98508

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار