گروه دانش- حمید ضیایی پرور: مراحل تولید بازی رایانه‌ای گرشاسب در نشستی در جشنواره رسانه‌های دیجیتال با حضور دست‌اندرکاران و تهیه‌کنندگان این بازی رایانه‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش همشهری در این نشست که با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان به این نوع بازی‌ها برگزار شد،  آرمان آرین- داستان‌نویس و نویسنده این بازی- با اشاره به این مطلب که داستان‌های گرشاسب براساس یک داستان کهن ایرانی ساخته شده است، اظهار داشت: در تاریخ کهن ایران گرشاسب پیش از رستم- پهلوان ایرانی- بوده است که به این موضوع در تمامی کتاب‌های کهن و قدیمی از جمله گرشاسب‌نامه و شاهنامه اشاره شده است.

نویسنده بازی‌های گرشاسب در ادامه با بیان این مطلب که جای خالی بازی‌های رایانه‌ای گرشاسب در فضای بازی‌های ایرانی بسیار خالی است، گفت: داستان بازی با توجه به روایت‌های مختلف از کتاب‌های قدیمی و کمیاب ایرانی تدوین و طراحی شده است.

آرین در ادامه عنوان کرد: داستان این بازی می‌تواند در بازآفرینی بخشی از تاریخ اسطوره‌ای ایران مؤثر و مفید باشد.

بر پایه این گزارش در ادامه این نشست سهیل دانش‌اشراقی،  مدیر هنری بازی‌های رایانه‌ای گرشاسب،  ضمن تشریح اقدامات انجام‌شده در بخش هنری این بازی گفت: طراحی هنری این بازی در مراحل مختلف تحقیقی و ایده‌پردازی اولیه،موقعیت‌های طبیعی،  وسایل مورد نیاز و توجه به زمان رویداد داستان انجام شده است.

دانش‌اشراقی در ادامه با بیان این مطلب که طراحی هنری این بازی توسط گروهی از کارشناسان گرافیک و رایانه انجام شده است اظهار امیدواری کرد که در نمونه‌های بعدی این بازی‌ها ضعف‌های هنری موجود برطرف شود.

کد خبر 92590

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها