همشهری آنلاین: جمهوری اسلامی ایران با 10 بازی که با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تولید شده است در بزرگ‌ترین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای اروپا (GamesCom 2010) حضور خواهد داشت

نمایشگاه بازیهای رایانه ای آلمان

این نمایشگاه که یکی از سه نمایشگاه مطرح بازی‌های رایانه‌ای در سطح جهان به شمار می‌آید از 18 تا 22 آگوست مصادف با 27 لغایت 31 مرداد ماه سال جاری در شهر کلن کشور آلمان برگزار و به عنوان مهم‌ترین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای در اروپا هر ساله در همین تاریخ برگزار می‌شود.

بازی‌های گرشاسپ، رویین تن، سیاره میترا، آسمان دژ، میرمهنا، سیاوش، قلب سیمرغ، گاندو، طلای سیاه در این دوره از برگزاری نمایشگاه معرفی خواهند شد.

همچنین نمایندگانی از استودیوهای فن‌افزار شریف، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، راس گیم، سورنا گیم، اسپریس پویا نما، دنیای بازی، توسعه گر شبیه ساز و استودیو رسا با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز در حاشیه این دوره از برگزاری نمایشگاه به سخنرانی خواهد پرداخت.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای معاونت امور سینمایی، سال گذشته بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اولین حضور بین‌المللی بازی سازان ایرانی را در این نمایشگاه تجربه کرد که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های مطرح جهانی داشت.

در این دوره ازبرگزاری نمایشگاه حدود 480 استودیو از 33 کشور جهان تازه‌های دنیای بازی وسرگرمی را ارائه خواهند کرد.

 

کد خبر 113935
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار