دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۵۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اخیرا ماموریت برخورد با اشرار و گروهک‌های ضد انقلابی که در پوشش‌های مختلف امنیت در شرق کشور را به مخاطره انداخته بودند، به سپاه واگذار شد و در نخستین روز ورود سپاه در ماموریت، توانست به گروهک موسوم به ریگی ضربه مهلکی وارد کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کل سپاه، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در خصوص برخی تهدیدات آمریکا و اسرائیل علیه ایران تصریح کرد: اگر امروز آمریکا، اسرائیل و دشمنان ما را تهدید به حمله می کنند و اتفاقی نمی‌افتد، به خاطر این نیست که نخواستند، بلکه نتوانستند.

وی در مورد توان و قدرت سپاه در حوزه های مختلف گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم اکنون یک قدرت بزرگ دفاعی و تهاجمی در سطح خاورمیانه است و ما با دسترسی به فنآوری‌های روز، آموزش و تجهیز نیروهایمان به پیشرفته‌ترین تجهیزات دفاعی و نظامی به خوبی قادر به دفاع از سرزمین ملت و منافع ملی خود هستیم.

ذوالنور افزود: در زمینه نبردهای داخلی اگر دشمن بخواهد حرکتی انجام دهد دفاع از کوی وبرزن و دفاع موزاییکی را طراحی کردیم یعنی هر روستا، شهر و یا هر مکانی که جمعیتی در آن زندگی می‌کنند، اعضای عضو بسیج آن محل و منطقه از مکان خودشان می توانند دفاع کنند.

وی در تشریح توان نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: امروز امنیت کامل خلیج فارس به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واگذار شده و قدرت دریایی سپاه به گونه‌ای است که با در اختیار داشتن شناورهای رادارگریز فراوانی که در داخل طراحی و ساخته شده است، می‌تواند هر شناور بیگانه را که در منطقه امنیتی ماحضور پیدا می‌کند رصد و با هرنوع تهدید با آنان برخورد کند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: سپاه درزمینه هوا - فضا نیز از قدرت بالا و بازدارنده‌ای برخوردار بوده و به سلاح‌های موشکی پیشرفته مجهز شده است به طوری که سیستم های موشک‌های ساحل به دریای ما تمام عرض و طول خلیج فارس و دریای عمان را می‌تواند زیر پوشش خود ببرد و هیچ ناوشناوری از خلیج فارس نمی‌تواند عبورکند مگر این که در برد موشک های ساحل به دریای ما قرار گرفته باشد.

ذوالنور به قدرت سپاه دربرخورد با گروهک های ضد انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: اخیرا ماموریت برخورد با اشرار وگروهک های ضد انقلابی که در پوشش‌های مختلف امنیت در شرق کشور را به مخاطره انداخته بودند به سپاه واگذار شد و در نخستین روز ورود سپاه در ماموریت، توانست به گروهک موسوم به ریگی ضربه مهلکی وارد کند.

همچنین وی درخصوص توان و تجربه سپاه پاسداران در عرصه سازندگی کشور تاکید کرد: سپاه پاسداران در زمان صلح در بخش سازندگی حضور فعال داشته و با وجود تحریم های اقتصادی پروژه‌های بزرگ اقتصادی را که پیمانکاران داخلی توان انجام آنها را نداشتند و همچنین شرکت‌های خارجی نیز به لحاظ تحریم‌های بیرونی اجازه ورود به این پروژه‌ها را نداشتند؛ سپاه ایثارگونه وارد عرصه شده و پا به میدانی گذاشت که در عرصه سازندگی توانست کارهای بزرگی را خلق کند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه سپاه خود را در سه زمینه تهدیدات سخت، نیمه سخت و تهدیدات نرم آماده کرده است، افزود: ما از نظر تجهیزات و تسلیحات در دوران هشت سال دفاع مقدس نسبت به دشمن فاصله زیادی داشتیم و همه دنیا پشتیبان دشمنان ما بودند؛ ما نمی توانیم منتظر باشیم تاتقارن و همطرازی با دشمن را پیدا کنیم.

ذوالنور ادامه داد: سیاست دفاعی، راهبردی و استراتژی دفاعی ما بر عدم تقارن و عدم همطرازی و برابری است؛ لذا ما دفاع خود را این گونه تنظیم کردیم که ما در زمان وقوع جنگ از سوی دشمن، نقاط قوت دشمن را ناکارآمد و نقاط ضعف او را برجسته کنیم. بنابراین امروز سپاه و نیروهای مسلح به حدی بضاعت و توان نظامی دارند که اگر زمانی دشمن بخواهد امنیت منطقه را تهدید کند، به طور قطع بازنده آن میدان خواهد بود.

کد خبر 80018

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز