چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۸۷ - ۰۹:۴۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: شهردار تهران گفت: مشکل خاصی در مورد برگرداندن طرح جامع حمل و نقل ترافیک شهر تهران به شهرداری تهران برای بررسی مجدد وجود ندارد.

دکتر محمدباقر قالیباف در مراسم افتتاح بوستان «گلبرگ» در منطقه هشت شهرداری تهران و کلنگ‌زنی باغ موزه مینیاتوری به عنوان فاز دوم این بوستان در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی در رابطه با بازگرداندن طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در جلسه روز گذشته شورای عالی ترافیک و به تعویق افتادن تصویب آن تا 25 روز آینده، گفت: به عنوان شهرداری تهران وظیفه داشتیم، تا طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر تهران ارائه کنیم، چرا که به مردم قول داده‌ایم که بدون برنامه در شهر حرکت نکنیم.

به گزارش ایسنا، شهردار تهران افزود: این طرح مراحل قانونی خود را طی کرده و در مدت بیش از 20 ماه در شورای شهر تهران و کمیسیون‌های مربوطه آن مورد بررسی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: این طرح باید قاعدتا به شورای عالی ترافیک هم می‌رفت که دیروز در جلسه این شورا مورد بررسی قرار گرفت.

قالیباف با بیان این که روز گذشته معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و رییس شورای شهر در این جلسه حاضر بودند، یادآورشد: طبق گزارشی که شب گذشته به دست من رسیده، مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و این موضوع مراحل نهایی خود را طی کرده و در جلسه بعدی شورای عالی ترافیک به تصویب می‌رسد.

وی عنوان کرد: تنها تصویب این طرح، مشکلی را از شهر تهران حل نمی‌کند، ‌بلکه این تنها برنامه‌ای است که باید در طول دوره فشرده و کوتاه قطعی شود، تا در دوره چهار ساله، کار قابل قبولی را برای شهر تهران انجام دهد.

شهردار تهران همچنین در بخش دیگری از صحبت‌ها‌ی خود با اشاره به هفته «بسیج»، خاطر نشان کرد: بسیج میدانی بود که در آن مرد و نامرد مشخص شدند و خود را نشان دادند و از نظر ما تنها فرهنگی است که می‌تواند، کشور را به اوج ترقی و عزت و معنویت برساند.

وی اظهار کرد: روزی که بسیج تشکیل شد، اصلا جنگی وجود نداشت و نیروهای آن برای حضور در عرصه‌های سازندگی، جهاد و خدمت به مردم حاضر شدند، اما بعد خطر بزرگ‌تری یعنی جنگ علیه ایران رخ داد که حضور در آن را انتخاب کردند.

قالیباف در ادامه اضافه کرد: کشور ما امروز در گهواره امنیت قرار دارد و در حالی که در کشورهای همسایه هر روز شاهد کشتار و جنگ هستیم و در شرایطی که همواره دشمن اعلام می‌کند که آماده حمله به ماست، همه چیز در کشورمان آرام و با امنیت کامل پیش می‌رود.

وی خطاب به مردم شهر تهران بیان کرد: به دور از هر نوع بداخلاقی و غوغاسالاری در شهر تهران کار می‌کنیم و گوشمان بدهکار این حرف‌ها نیست و با همان فرهنگ بسیجی سعی می‌کنیم، کارآمدی دین در اداره جامعه را اجرایی کنیم.

شهردار تهران در حالی که معاونان خود در حوزه عمرانی و خدمات شهری را به عنوان رزمندگان و جانبازان تحصیلکرده و بسیجی معرفی می‌کرد، گفت: مسوولان شهرداری همه بچه‌های انقلاب هستند و نشان‌های جانبازی و گذشت، تخصص و تدبر و عقل و عشق را با هم دارند.

وی تصریح کرد: سعی می‌کنیم، اگر باری را از دوش مردم برنمی‌داریم، مشکل و اضطرابی را هم برای آن‌ها به وجود نیاوریم.

قالیباف تاکید کرد: شهرداری تهران با سعی و خطا و هزینه‌های زیاد شهر را اداره نمی‌کند و مردم باید نسبت به این موضوع اعتماد داشته باشند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر این که در این بوستان صرفه‌جویی و استفاده از استانداردهای محیط زیست مورد استفاده قرار گرفته است، یادآورشد: همه چراغ‌های روشنایی این پارک با انرژی خورشیدی روشن است و سیستم فاضلاب آن نیز مجددا تصفیه شده و برای فضای سبز پارک به کار برده می‌شود، ضمن این که در کلیه پارک‌های جدیدالاحداث شهرداری تهران، این سیستم در دستور کار قرار دارد.

شهردار تهران گفت: همچنین در فاز دوم این بوستان، باغ مینیاتوری در نظر گرفته شده است که ایران کوچک را در شکلی زیبا و قابل توجه نشان می‌دهد و همچنین پارک دیگری نیز در منطقه دیگری در نظر گرفته‌ایم که همه نمادهای شهری و فرهنگی کشورهای دیگر را در ابعاد کوچک به نمایش می‌گذارد.

کد خبر 69392

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز