عزم دولت و مجلس کاستن بار مشکلات از دوش مردم و آنچه در این میان مهم است و بر اصلاح و بسامان کردن اوضاع اقتصادی اولویت دارد این است مردم نباید در میانه این ساماندهی احساس رهاشدگی کنند؛ ضرورتی که رئیس جمهوری به آن توجه کرد و در گفتگوی تلویزیونی با مردم تا حدود زیادی مانع از بروز آن شد.

پيرهادي

همشهری آنلاین - حق شهروندی: محسن پیرهادی عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه واریز یارانه نقدی به حساب برخی دهک های جامعه اقدامی حمایتی و امید بخش در بحث معیشت مردم کم درآمد جامعه است گفت: مجلس و دولت در کنار هم برای حل مشکلات اقتصادی کشور گام بر می‌دارند و پرداختن به معیشت مردم اولویت هر دو قوه است.

وی با تاکید بر اینکه دولت با حذف ارز ترجیحی از برخی کالاهای اساسی در صدد است که اصلاحات اقتصادی انجام دهد در گفتگو با همشهری آنلاین ادامه داد: هدف دولت و مجلس از انجام این اصلاحات نه افزون شدن بار مشکلات بر دوش مردم و نه کوچک کردن سفرهای آنها بوده است، بلکه عزم دو قوه  کوتاه کردن دست رانتخواران از جیب مردم بوده و هست و در این مسیر عزمی جدی دارند. 

این عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها ادامه داد: نابسامانی های بازار و افزایش روز به روز قیمت ها در سالهای اخیر انصافا زندگی مردم را دشوار و معیشت آنها را نسبت به گذشته دشوارتر کرده است. شرایطی که محصول عوامل درونی و بیرونی متعددی است که زنجیره وار باهم در ارتباطند.

وی افزود: بر همین اساس عزم دولت و مجلس اتخاذ تدبیری مناسب با هدف کاستن بار مشکلات از دوش مردم است و در این مسیربر اساس وظایف ذاتی شان حتما مکمل و همراه هم خواهند بود. آنچه در این میان مهم است و بر اصلاح اقتصادی و به سامان کردن اوضاع اقتصادی و مدیریت دشوار این حوزه  اولویت دارد این است مردم نباید در میانه این سامان دهی احساس رهاشدگی کنند و تصور کنند در این جراحی اقتصادی از سوی مسئولان نادیده گرفته شده اند ضرورتی که رئیس جمهوری به آن توجه کرد و در گفتگوی تلویزیونی اش با مردم مانع از بروز آن شد.

عزم دولت و مجلس سامان دادن به اوضاع اقتصادی کشور است 

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: در ماجرای حذف ارز ترجیحی هم اگر پیش از شکل گیری شایعات و اخبار نادرستی که در روزهای اخیر در بین مردم دست به دست می شود و مردم و بازار را تا حدودی متلهب کرده، آنچه که قرار بود اتفاق بیفتد و سیاست‌های جایگزینی که برای رفع فشارهای معیشتی به قشر ضعیف جامعه در نظر گرفته شده از سوی مسئولان و از طریق رسانه ملی  اعلام می شد، قطعا واکنش جامعه به این اقدام مناسب تر و همدلانه تر می شد.

پیرهادی اضافه کرد: ضروری است که مسئولان با اقناع مردم و شرح گام به گام تصمیماتی که برای اصلاح اقتصادی در نظر گرفته اند به گونه ای مدیریت و فرمان ماجرا را در دست بگیرند که مردم بیش از خود مسئولان مشتاق به انجام چنین اصلاحاتی باشند.

نماینده تهران در مجلس تاکید کرد: در شرایط فعلی وظیفه مجلس به عنوان خانه ملت انتقال دیدگاه، نگرانی ها و خواسته هایشان به حاکمیت و بالعکس است به همین دلیل نمایندگان به عنوان وکلای بی واسطه مردم در این مسیر در کنار مردم خواهند بود و نگرانی های آنها را چاره جویی و رفع خواهند کرد.

کد خبر 675415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار