می‌توان ماهی‌هایی را پیدا کرد که هم قیمت مناسب دارد و هم ارزش غذایی خوب که البته با به کار بردن روش‌های پخت مناسب، می‌توان از لذت خوردن ماهی بهره برد. به همین دلیل یک نمونه از این ماهی‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم و روش پخت آن را ارائه می‌دهیم.

sardine fish - ماهی ساردین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خراسان، قیمت ماهی بسیار بالا رفته اما نیاز بدن ما به خواص آن پابرجاست. با مروری گذرا می‌توان انواعی را پیدا کرد که هم قیمت مناسب دارد و هم ارزش غذایی خوب که البته با به کار بردن روش‌های پخت مناسب، می‌توان از لذت خوردن ماهی بهره برد. به همین دلیل یک نمونه از این ماهی‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم و روش پخت آن را ارائه می‌دهیم. یکی از اشکالات ما این است که گمان می‌کنیم باید در یک وعده غذایی، حتما ماهی را همراه برنج مانند خورش مصرف کرد، در حالی که در شمال و جنوب روش‌های متفاوتی برای تهیه خوراک ماهی وجود دارد. 

ماهی ساردین و خواص آن

یکی از بهترین ماهی‌های معروف جنوب، ماهی ساردین است. این ماهی کوچک جثه غنی از روغن است. ماهی ساردین زیاد استخوان دارد اما استخوان‌های آن به هیچ وجه آزاردهنده نیست.
حتی توصیه می‌شود ماهی‌هایی مانند ساردین را همراه با استخوان میل کنید؛ زیرا این استخوان‌های ترد و نرم، سرشار از کلسیم هستند.

مصرف ماهی ساردین نقش موثری در کاهش وزن و کنترل سوخت و ساز بدن دارد. ضربان قلب را تنظیم می‌کند و موجب جلوگیری از مشکلات قلبی و عروقی می‌شود و به تنظیم سطح قند خون نیز کمک می‌کند.

روش‌های تهیه یک نوع خوراک ماهی با قیمت مناسب

روش‌های پخت ماهی ساردین

ساردین معمولاً در اندازه‌های کوچک یافت می‌شود، از این رو برای سرخ کردن یا پختن در فر زیاد مناسب نیست اما می‌توانید با ساردین سوخاری یا ساندویچ کوکوی ماهی تهیه کنید. همچنین می‌توان به جوشاندن، کباب کردن روی زغال و بخارپز کردن به عنوان روش‌های پخت آن اشاره کرد. برای این که استخوان‌های ماهی اذیت‌تان نکند، می‌توانید بعد از بخارپز کردن، استخوان‌ها را جدا یا ماهی را در چرخ گوشت کاملا خرد کنید و بعد از سرخ  یا سوخاری کردن، کاملا بجوید.

کد خبر 633821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار