فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از واکسیناسیون بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی تا صبح روز گذشته خبر داد.

واکسیناسیون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: از جمعیت ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان تهران تقریبا حدود ۷۰ درصد آنان دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند و امید است در روزهای آتی این روند افزایش یابد. 

زالی از واکسیناسیون بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی تا صبح روز گذشته خبر داد و گفت: ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر آنان هر دو دوز را دریافت کرده اند.

وی افزود: روزانه حدود ۷۰ درصد مراجعان به مراکز واکسیناسیون، دوز اول و ۳۰ درصد نیز دوز دوم را دریافت می کنند.

زالی با اشاره به فعالیت ۱۹ مرکز واکسیناسیون شبانه روزی و سایر مراکز تجمیعی به همه شهروندان تهرانی که تاکنون برای دریافت واکسن اقدام نکرده‌اند توصیه کرد در اسرع وقت برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی با توجه به شرایط مطلوب واکسیناسیون و کاهش آمار بیماری کرونا در تهران تاکید کرد: از نظر علمی بهترین زمان برای انجام واکسیناسیون همین الان است که در شرایط  افول بیماری قرار داریم.

به گفته وی، با افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون، زمینه دسترسی آسان همشهریان به واکسن فراهم شده اما تعدادی از همشهریان متاسفانه هنوز برای دریافت واکسن مراجعه نکرده‌اند و توصیه می شود این شهروندان به نزدیکترین پایگاه واکسیناسیون برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

به گفته وی، بر اساس مطالعات، افرادی که واکسن می زنند ۵ برابر کمتر در خطر ابتلا به کرونا، ۲۹ برابر کمتر احتمال بستری در بیمارستان به عنوان بیمار بدحال  و ۱۱ برابر کمتر احتمال مرگ و میر دارند. این در حالی است که ۹۰ درصد بیمارانی که به دلیل شدت بیماری کرونا بستری می شوند، واکسن نزده‌اند.

راه‌اندازی سامانه اعزام واحدهای سیار واکسیناسیون در تهران 

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت همچنین از راه اندازی واحدهای سیار واکسیناسیون برای افراد ناتوان در تهران  خبر داد و گفت: افراد ناتوانی که قادر به مراجعه به مراکز واکسیناسیون نیستند می توانند به سامانه vaccine.sbmu.ac.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند. این واحدهای سیار براساس زمان بندی به درب منزل این افراد برای واکسیناسیون اعزام خواهند شد.

زالی افزود: افرادی که به دلیل بیماری، ناتوانی، نداشتن همراه و … نمی توانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند پس از  ثبت اطلاعات در سامانه مذکور پیامکی را دریافت خواهند کرد و پس از طی مراحل در زمان بندی مقرر واحدهای سیار برای تزریق واکسن به نشانی این افراد اعزام خواهند شد.

کد خبر 629733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار