فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران با اعلام میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پایتخت گفت: نکته‌ای که درباره تمام سویه‌های جهش‌یافته کرونا وجود دارد این است که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی حتی در قوی‌ترین گونه‌ها نیز اثربخشی خود را دارد.

واکسیناسیون دانش آموزان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران درباره بازگشایی مدارس و وضعیت واکسیناسیون کرونا در دانش‌آموزان گفت: ما در استان تهران یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر دانش‌آموز داریم و بر اساس آخرین آمار موجود، به طور میانگین حدود ۶۵ درصد دانش‌آموزان در سنین ۱۲ تا ۱۸ سال دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و این آمار رو به افزایش است.

او ادامه داد:‌ در برخی شهرستان‌های بخش شرقی استان تهران این عدد نزدیک به صد درصد و در شمیرانات این عدد به ۹۰ درصد رسیده است.

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران

زالی افزود: بر اساس بازدیدهای میدانی، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نقاط مختلف تهران متفاوت و از ۴۸ درصد تا ۶۶ درصد متغییر است.

شیوع گونه‌های جدید کرونا تا چه حد نگران‌کننده است؟

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران در پاسخ به این سؤال که شیوع سویه جدید ویروس کرونا در روسیه تا چه حد نگران‌کننده است، ‌تصریح کرد: نکته‌ای که درباره تمام سویه‌های جهش‌یافته کرونا وجود دارد، این است که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی حتی در قوی‌ترین گونه‌ها نیز اثربخشی خود را دارد و بسیاری از واکسن‌های کرونا نسبت به این سوش‌ها پاسخ مطلوبی دارند.

زالی ادامه داد:‌ سازمان جهانی بهداشت سوش‌ها را بر اساس میزان انتشار آن‌ها نگران‌کننده می‌نامد؛ در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت سویه جدید یافت شده در برخی کشورها را نگران‌کننده ندانسته است و بنابراین باید فعلاً صبر کنیم تا بدانیم آیا سویه جدید ویروس کرونا خطرناک‌تر و مسری‌تر از گونه قبلی هست یا خیر. در عین حال باید میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و پوشش واکسیناسیون افزایش داشته باشد تا دچار مشکل جدیدی نشویم.

کد خبر 634763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار