ما یک‌سوم عمرمان را در خواب سپری می‌کنیم. به همین خاطر بیراه نیست اگر بگوییم خواب می‌تواند به نحوی به شخصیت ما شکل دهد.

خواب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس یک تحقیق، آن سمتی از تخت که در آن می‌خوابید بر روی شخصیتتان اثر می‌گذارد. در این تحقیق تنها شهروندان شاغل آمریکایی شرکت کردند و به همین دلیل، اطلاعات جالبی از آن به دست آمد.

سمتی از تخت که در آن می‌خوابید درباره شخصیتتان چه می‌گوید

این تحقیق نشان داد کسانی که سمت چپ تخت می‌خوابند نه‌تنها چپ‌مغزند، بلکه به موسیقی‌های قدیمی و فیلم‌های درام علاقه دارند. برعکس، کسانی که سمت راست تخت می‌خوابند راست‌مغزند. آنها موسیقی راک گوش می‌دهند و به فیلم‌های اکشن علاقه دارند.

نحوه خوابیدن: به پشت

شخصیت: اگر دست‌هایتان را رو به پایین می‌گذارید آدم محتاطی هستید و اگر دست‌هایتان را از هم باز می‌کنید، روشنفکر و خونسرد هستید. شما استانداردهای بالایی نه‌تنها برای خودتان، بلکه برای دیگران هم دارید. به خاطر مهارت‌های شنیداری‌تان ارج و قرب زیادی برای دیگران دارید.

سلامتی: احتمالاً کمردرد دارید و این مدل خوابیدن می‌تواند آن را تشدید هم کند. به علاوه، اگر معمولاً خروپف می‌کنید، خوابیدن به پشت شاید فکر خوبی نباشد. با این حال، این مدل خوابیدن مزایایی هم دارد. باعث گردن‌درد نمی‌شود چون ستون فقرات، گردن و سرتان در حالت خنثی قرار دارند. چه بهتر که بالشتان کمی ارتفاع داشته باشد. این بهترین حالت برای کسانی است که از مشکل سوزش معده رنج می‌برند.

عادت‌های خواب درباره شخصیت ما چه می‌گوید؟

نحوه خوابیدن: به شکم

شخصیت: شما آدم منحصر به فردی هستید، بسیار سختکوش و جاه‌طلب. شما اعتماد به نفس زیادی دارید اما گاهی ممکن است گوشه‌گیر شوید و همه چیز را در خودتان بریزید. به علاوه، از نقد شدن خوشتان نمی‌آید.

سلامتی: احتمالاً صبح‌ها متوجه عمیق شدن چین و چروک‌های صورتتان می‌شوید. تعجبی ندارد چون بهترین مدل خوابیدن است برای به وجود آوردن چین و چروک‌های خوب و باکیفیتی مانند چین و چروک‌هایی که دور چشم‌ها یا دهان به وجود می‌آیند. احتمالاً به گردن‌درد هم دچار هستید چون خوابیدن به پشت فشار زیادی به عصب‌های درون گردن وارد می‌کند.

نحوه خوابیدن: به پهلو

شخصیت: اگر به حالت جنینی می‌خوابید (زانوهایتان را به قفسه سینه‌تان نزدیک می‌کنید) پشت آن ظاهر سختتان، درون لطیفی دارید. اگر فقط به پهلو می‌خوابید و دست‌هایتان را نزدیک بدنتان می‌گذارید، آدم معاشرتی و زودباوری هستید.

سلامتی: احتمالاً شب‌ها خروپف نمی‌کنید چون این مدل خوابیدن جلوی مجراهای تنفس را نمی‌گیرد. با این حال، احتمالاً گاهی دچار تنگی نفس می‌شوید، به‌خصوص اگر مشکلات قلبی داشته باشید.

کد خبر 617029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار