کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه داشتن سیلاب‌های تابستانی تا دو روز آینده در برخی نقاط کشور خبر داد.

سیل - رودخاه - گیلان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور گفت: سامانه بارشی همچنان در دو روز آینده در جنوب، جنوب شرق و بخش‌هایی از شرق کشور فعال است که موجب سیلاب‌های تابستانی خواهد شد. سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کرمان، گیلان و مازندران امروز و فردا در معرض سیلاب تابستانی هستند. 

وی ادامه داد: رشد ابرهای همرفتی به ویژه در ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب شرایط بارش را ایجاد می‌کند و احتمال جاری شدن رواناب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، احتمال بالاآمدن ناگهانی آب رودخانه‌ها، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی و خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق اعلام شده وجود دارد.

نقشینه ادامه داد: در دو روز آینده به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، فارس در برخی از نقاط خراسان رضوی، خراسان جنوبی و اصفهان، شرایط رشد ابر و بارش باران، رگبار باران، رعدو برق، وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی فردا در بوشهر و چهارمحال و بختیاری همین شرایط وجود دارد.

وی افزود: با گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور، امروز و فردا برای استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، نقاطی از آذربایجان غربی و شرقی، گلستان، کردستان، قزوین، البرز، تهران، سمنان به ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر، بارش باران، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق و تندباد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، روز دوشنبه نیز بارش‌ها محدود به هرمزگان، کرمان و بلندی‌های البرز مرکزی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: از سه‌شنبه تا پایان هفته برای بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و آفتابی همراه با افزایش دما پیش‌بینی شده است.

نقشینه اظهار کرد: امروز و فردا خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، مواج و متلاطم است.

وی افزود: برای تهران امروز آسمان نیمه‌ابری و به تدریج ابری خواهد بود. برای بلندی‌های شرق استان تهران، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و برای مناطق جنوبی استان وزش باد شدید، پیش‌بینی شده است. بیشینه دمای تهران امروز ۳۴ و فردا به ۳۶ درجه خواهد رسید.
 

کد خبر 614911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار