فرماندار بافت از پیدا شدن ۲ پیکر بی‌جان و مفقود شدن ۳ نفر در پی وقوع سیل عصر روز گذشته در منطقه کیسکان این شهرستان خبر داد.

سیل در بافت کرمان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، مجید زند اقطاعی فرماندار بافت بیان کرد: با توجه به اطلاعات به دست آمده اعلام شد ۵ نفر در جریان عبور سیل مفقود شده‌اند که از این تعداد پیکر بی‌جان ۲ نفر صبح امروز پیدا شد و همچنان ۳ نفر مفقد هستند. 

وی افزود: پیکر بی‌جان یک مرد و زن که در روستای میانده کیسکان درگیر سیل شده بودند حوالی روستای ده زارچی و بیدشک با فاصله ۲ کیلومتر از یکدیگر پیدا شدند.

فرماندار بافت گفت: ساعت ۵ تا ۶ عصر روز گذشته در منطقه کیسکان با توجه به بارش‌های سیل‌آسای رگباری سیلاب جاری شد و سه خودرو را با خود برد که از این سه خودرو سرنشینان یک خودرو نیسان خود را نجات دادند و خودرو را آب با خود برد.

زند اقطاعی ادامه داد: سرنشینان خودرو دیگر نیز توسط افراد حاضر در صحنه نجات پیدا کردند در حالی که یک خودرو پژو به اتفاق سرنشینان که از تعداد دقیق آنها اطلاعی در دست نیست گرفتار سیلاب شدند.

وی افزود: خودروهای گرفتار در سیلاب حدود چهار تا پنج کیلومتر در آب غوطه‌ور می‌شود و در نهایت قطعه‌هایی از این خودروها شب گذشته توسط تیم جست‌وجو در مناطق مختلف به دست آمد.

زند اقطاعی تاکید کرد: تیم‌های جست‌وجو همچنان درصدد یافتن پیکر سایر مفقودان سیل روز گذشته منطقه کیسکان هستند.

فرماندار بافت همچنین به بازگشایی محور رابر - بافت که عصر روز گذشته به دلیل بارش باران و در نهایت جاری شدن سیلاب برای مقطعی بسته شده بود اشاره و تصریح کرد: این محور به مدت یک ساعت بسته بود.

وی از مردم خواست هشدارهای هواشناسی و مسئولان را جدی بگیرند و طی امروز و فردا از توقف و گذر در محل مسیل ها خودداری کنند.

فرماندار بافت افزود: طبق اعلام هواشناسی بارش باران‌های رگباری امروز نیز در مناطق مختلف استان از جمله شهرستان بافت دور از انتظار نیست.

شهرستان بافت در ۱۵۶ کیلومتری شرق کرمان قرار دارد.
 

کد خبر 614863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار