فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: سامانه واکسن به گونه‌ای طراحی شده است که افراد بالای ۶۵ سال می‌توانند ثبت‌نام کنند اما فعلا برای ۶۸ تا ۷۰ سال انجام می‌شود، پس بدون دریافت پیامک برای تزریق واکسن مراجعه نکنید.

بیمارستان - کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران در حاشیه نخستین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی در نظام سلامت که در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره واکسیناسیون افراد  ۶۸ سال به بالا گفت: امروز روز اعلام واکسیناسیون کروه سنی ۶۸ تا ۷۰ سال بود که با اعلام معاونت بهداشت وزارتخانه آغاز شد. اما مراکز تجمیعی واکسیناسیون کار دیگر را هم انجام می‌دهند که لکه گیری جاماندگان تزریق واکسن بالای ۷۰ سال است که یا نوبت دوم را دریافت می کنند و یا اگر جامانده باشند واکسن تزریق می‌کنند.

وی افزود: در استان تهران پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۴۰۰ هزار نفر گروه سنی بالای ۶۰ سال داشته باشیم که بخش اعظم آنها در گروه سنی ۶۵ تا ۷۰ سال هستند. همانگونه که اعلام شد گروه سنی که اکنون فراخوان شدند از ۶۸ تا ۷۰ سال هستند که در مجموع نحوه حضور مردم بر اساس ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir و نوبت‌دهی و دریافت پیامک است.

زالی ادامه داد: البته جای عذرخواهی از مردم به دلیل ازدحامات اخیر است و بخش زیادی از این مشکل به دلیل کاستی واکسن بود و درخواست ما از وزارت بهداشت این است که با تامین مکفی واکسن شرایط برای دانشگاه‌ها به گونه‌ای باشد که به خوبی به وظایف خود عمل کنند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران تاکید کرد: مراجعه بدون نوبت به مراکز تزریق واکسن سبب ازدحام می‌شود. بنابراین خواهش می‌کنیم بر اساس نوبت دهی به مراکز مراجعه کنند. از وزارت بهداشت هم خواستیم تا نوبت دهی ها به شکل پویا صورت گیرد و مشکلی رخ ندهد.

او گفت: سامانه به گونه‌ای طراحی شده که افراد بالای ۶۵ سال می‌توانند ثبت نام کنند اما به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است که تزریق واکسن فعلا برای ۶۸ تا ۷۰ سال انجام شود. پس بدون دریافت پیامک مراجعه نکنند.

وی درباره شرایط فعلی کرونا در تهران نیز بیان کرد: آخرین آمار امروز صبح نشان می‌دهد که با فرایند رو به رشد در شاخص‌ها مواجه هستیم. دیروز بالغ بر ۱۴ هزار و ۸۰۰ مراجعه در حوزه سرپایی داشتیم و ۱۱۵۰ مورد جدید بستری کردیم و ۹۰۰ ترخیصی داشتیم و با این حساب مجموع بیماران بستری تهران به ۶۶۱۰ بیمار رسیده است که نسبت به روزهای قبل افزایش داشته است.

زالی همچنین گفت: البته شاخص مرگ و میر تهران هنوز خیلی متناسب با میزان مراجعه سرپایی افزیش نداشته است که می‌تواند به علت تاثیر تاخیری این موضوع باشد یا اینکه شاید در خیز پنجم چون سوش دلتا غالب است فقط سرایت پذیری افزایش یافته باشد زیرا برخی منابع علمی می‌گویند ممکن است است ویروس فی نفسه منجر به افزایش مرگ و میر نشود، به طور کلی این موضوع هنوز برایمان قابل تحلیل نیست و باید صبر کنیم.

کد خبر 613946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار