استاندار سیستان و بلوچستان گفت: گروه سنی بالای ۵۰ سال هفته آینده می‌توانند برای تزریق واکسن کرونا نام‌نویسی کنند.

احمدعلی موهبتی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه مراسم تزریق نخستین واکسن کوو برکت در سیستان و بلوچستان گفت: روند انجام واکسیناسیون در استان نسبت به سایر نقاط کشور به سرعت در حال انجام است و هم‌اینک گروه سنی بالای ۶۰ سال علیه کرونا واکسینه می‌شوند.

موهبتی ادامه داد: گروه سنی بالای ۵۰ سال هفته آینده پس از اعلام مسئولان بهداشت و درمان می‌توانند برای تزریق واکسن کرونا نام‌نویسی کنند.

وی با بیان اینکه مردم به شایعات و جوسازی‌های ایجاد شده توسط رسانه‌های معاند توجه‌ای نداشته باشند و برای واکسینه شدن خودشان اقدام کنند افزود: با تزریق واکسن کرونا ایمنی قابل قبولی در بدن فرد ایجاد می‌شود و از شدت مرگ و میر ناشی از کرونا کاسته می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: علما، روحانیون و همه افراد تاثیرگذار در جامعه مردم را نسبت به مزایای تزریق واکسن کرونا آگاه سازند.

تزریق اولین دوز واکسن برکت در زاهدان

به گفته علیرضا راشکی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سیستان و بلوچستان، نخستین دوز واکسن کوو برکت امروز در زاهدان تزریق شد و استاندار اولین دریافت‌کننده آن بود.

راشکی افزود: ۲۸هزار دوز واکسن ایرانی کوو برکت توسط این ستاد به دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه نخستین تزریق واکسن ایرانی کوو برکت در زاهدان امروز انجام شد تاکید کرد: اولین پایگاه تزریق واکسن ایرانی کوو برکت در سیستان و بلوچستان با حضور جانشین نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، خانواده شهدا، اصحاب رسانه و کادر درمان افتتاح شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام( ره )در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به راه‌اندازی خط دوم تولید واکسن کوو برکت در روزهای آینده شاهد افزایش میزان دوز تحویلی توسط این ستاد به دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح استان خواهیم بود.

کد خبر 613030

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha